Haberler

Almanya’da doğdu Japon olduInfiniti, QX30 Konsept modelinin fotoğrafını yayımladı.

QX30 Konsept, 2013 yılında Frankfurt Araba Fuarı’nda ilk olarak karşımıza çıkan Q30 konseptinin devamı niteliğinde. QX30, Infiniti’nin Mercedes ile olan ortaklığı sonucu, Mercedes’in MFA platformunda yükselecek. Bu platform ayrıca, Mercedes’in A, GLA ve CLA modellerinde de kullanılıyor.

Resimdeki QX30’da, alüminyum desenlerle işlenmiş 21 inçlik alaşım jantlar da göze çarpıyor. Nissan’ın premium versiyonu olan Infiniti, tasarımıyla ses getireceğe benzeyen QX30 dışında farklı modelleri de bu sene içinde piyasaya sürecek. Motor hacmi küçültme modasına uyacak olan yeni Infinitiler, 4 silindirli dizel ve benzinli motorlarla gelecek. Bu araçlar önden çekişli veya dört çeker seçenekleriyle tercih edilebilecek.

Infiniti QX30 Konsept, 3 Mart günü Cenevre Araba Fuarı’nda sahne alacak. Konseptin seri üretim versiyonu ise yine Mart ayında tanıtılacak. Infiniti, bu modelleri Nissan’ın Sunderland’deki fabrikasında üretecek.

qx30

Oguzhan_Toretto

93 doğumlu, İzmirli ve DEU İngilizce İşletme'yi bitirmek için çabalıyor. Boş zamanlarında Hyundai kullanır ve kendini bildi bileli direksiyonu tutmaktan zevk alır. Otopark ile karşılaşması ise, E 180 testine dayanır.

İlgili Makaleler

Bir Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu