FeaturedHaberler

General Motors yeni logosunu tanıttı!
Amerikan devi General Motors (GM), elektrikli otomobillere gerekli önemi göstererek şirkettin logosunu yeniledi.

GM’in global pazarlama müdürü Deborah Wahl, markanın yenilenen logosu için “Tarihte bazı dönüm noktaları vardır. Biz de GM için bu noktanın elektrikli modellerin seri üretimi olduğunu düşünüyoruz. Yeni logomuz da elektrikli otomobillere verdiğimiz önemi yansıtmak üzere tasarlandı.” ifadelerini kullandı.

Yetkililer, yeni logo tasarlanırken yıllardır süregelen alt çizginin de korunduğunu belirterek, bu alt çizginin aynı zamanda firmanın elektrikli araçlar için geliştirdiği Ultium platformuna işaret ettiğini belirtiyor.

General Motors, “Everything In” ismini verdiği elektriklenme kampanyası kapsamında da 2025 yılının sonuna kadar 30 adet yeni elektrikli modeli dünya genelinde piyasaya süreceğini de açıkladı. ABD’li otomotiv devi General Motors’un bünyesinde çok sayıda marka bulunuyor bu sayade 30 adet yeni elektrikli modeli dünya genelinde piyasaya sürmek GM için oldukça kolay GM’in yeni logosu 11 Ocak’tan itibaren her yerde kullanılmaya başlanacak.

Makyajlı Honda Civic Type R FK8 Testimizi izlemek için BURAYA tıklayın

İlgili Makaleler

5 Yorum

  1. Minimalizm adı altında eksik bırakılmış bir logo değil. 20 yıla yakın süredir markaların üzerinde durduğu harfleri küçültme akımına katılmışlar. Sadece harfleri küçültmekle kalmamışlar, daha yumuşak bir font ve çerçeve kullanılmış.

    Hangi markanın logosu olduğunu bilmesem bir teknoloji markasının logosu olduğunu düşünürüm. Elektrikli araçlara yoğunlaşmayı düşünen bir marka için olumlu bir adım, logo teknolojiyi çağrıştırıyor. Önceki logonun harf-font yapısı ve yazım biçimi çok daha farklıydı. Ağır sanayi şirketi logosu olsa sırıtmazdı, bu sırıtır. Güçlü durmuyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu