Haberler

Fisker’ın elinden Mustang
Galpin Auto Sports, Amelia Island Concours d’Elegance etkinliğinde ürettikleri ilk Rocket modelini görücüye çıkardı.

2014 Los Angeles Otomobil Fuarı’nda üretim modeline çok yakın bir prototipi tanıtılan otomobil, Ford Mustang GT baz alınarak üretilmiş. Bu çılgın Mustang’in tamamen karbon fiberden üretilen agresif gövdesini tasarlayan isim ise Henrik Fisker’dan başkası değil.

Otomobilin tasarımı ilk gösterildiğinde aldığı eleştiriler üzerine üretime geçirilen modelde ön ızgara ve tamponda değişiklikler yapılmış. Rocket aynı zamanda şişirilmiş çamurluklara, karbon fiber yan eteklere ve “ram air” kaputa sahip. Bunların yanında göze çarpan diğer detaylar ise karbon fiber arka difüzör, bagaj kapağı üstü spoyler ve Pirelli P-Zero’lara sarılı 21 inçlik ADV.1 jantlar.

Galpin, otomobilin performans verileriyle ilgili çok fazla bilgi paylaşmamış olsa da Rocket’te 725 HP’lik süperşarjlı bir V8’in görev alacağını doğrulamıştı. Otomobilde performans adına yapılan değişiklikler arasında Brembo frenler ve ayarlanabilir süspansiyon da mevcut.

Ata Aygen

1995 yılında Ankara'da doğdum, Özyeğin Üniversitesi'nde Bilgisayar Mühendisliği okuyorum. Doğduktan yalnızca üç yıl sonra otomobil modelleriyle okumayı öğrenmem, kaçınılmaz sonun habercisi gibiydi. Neredeyse doğuştan gelen bu tutkuyu biraz daha somut işlere dökme isteği de beni Otopark'a getiren şey oldu.

İlgili Makaleler

5 Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu