Haberler

ABD’ye RS çıkarması
Gelen yeni bilgilere göre Audi, ABD’de satılmak üzere bir RS3 Sedan geliştiriyor.

Fourtitude sitesinin, birkaç gün önce Maryland eyaletinde yapılan bir Audi Amerika personel toplantısında aldığı bilgiye göre Amerika’da RS3 Sedan modeli piyasaya sürülecek. Şu an sadece Avrupa’da ve 5 kapılı Sportback gövde tipiyle satışa sunulan RS3, Amerika’ya yapacağı yolculukta şekil değiştirerek sedan olacak.

RS3 Sedan’da gövde tipi haricinde bir değişiklik yok. Audi’nin 2.5 litrelik turboşarjlı 5 silindirli motorunun kullanıldığı otomobil 367 HP güce ve 465 Nm torka sahip. 7 ileri S tronic şanzımanla sunulan otomobilde ayrıca quattro dört çeker sistemi de standart. Otomobilin performans verilerinin Sportback modele çok yakın olması bekleniyor, bu durumda 0-100 hızlanmasını 4.3 saniyede yapması ve maksimum 250 km/s veya opsiyonel bir paketle 280 km/s hıza ulaşabilmesi muhtemel.

Fiyatla ilgili herhangi bir bilgi olmasa da, RS3 Sedan’ın müşterilerini 41.100 dolarlık S3 Sedan’dan çok daha yüksek bir fiyat etiketi bekliyor olacak. Audi’nin aynı zamanda manuel vites opsiyonunu da düşündüğü gelen bilgiler arasında, ancak bu konuyla ilgili son karar şu anda verilmemiş durumda.

Ata Aygen

1995 yılında Ankara'da doğdum, Özyeğin Üniversitesi'nde Bilgisayar Mühendisliği okuyorum. Doğduktan yalnızca üç yıl sonra otomobil modelleriyle okumayı öğrenmem, kaçınılmaz sonun habercisi gibiydi. Neredeyse doğuştan gelen bu tutkuyu biraz daha somut işlere dökme isteği de beni Otopark'a getiren şey oldu.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu