Haberler

Güney Koreli işi büyütüyor
Güney Kore’nin büyüyen otomobil üreticisi Ssangyong, Seul Otomobil Fuarı’nda yeni konsepti XAV modelini tanıttı.

Geçtiğimiz yıllar boyunca çeşitli konseptlerle otomobil severleri heyecanlandıran Güney Koreli bunların çoğuna üretime geçiremeyerek bizleri hayal kırıklığına uğratmıştı. XAV için neler olacağını bilmiyoruz ancak sahip olduğu özel isim (eXciting Authentic – heyecanlandırıcı otantik) ve eski klasik SUV modelleri anımsatan hatları ile bizlere merak uyandırdığını söylemeliyiz.

XAV elektronik dört çeker sistemden faydalanan bir kompak SUV. e-4WD adını verdikleri sistemde klasik 1.6 litre hacminde atmosferik bir motora lityum-iyon bataryalardan güç alan elektrikli bir güç ünitesi eşlik ediyor. Diğer detaylar hakkında net bir bilgiye sahip olmadığımız XAV için söylenen slogan ise: “güçlü performansın yanında üstün verimlilik bir arada” denilmekte.

XAV konsepti aslında kanvas bir tavana sahip olan üstü açılabilir ve aynı zamanda elektronik hava süspansiyonuna sahip bir otomobil. Ssangyong ayrıca bu otomobile akıllı kontrol sistemi adını verdiği yol karakteristiğine göre süspansiyon ayarlarını değiştiren bir sistem de ekledi.

okan

1995 yılından doğdum. Ekonomi bölümü öğrencisiyim. Otopark ile ilk tanışmam 2013 yılına dayanmakta. Otomobil sevgimi ve bilgimi köklendiren bu oluşumda 2015 yılının başından beri aktif olarak çalışmaktayım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu