Haberler

Dört haneli…
Amerikalı modifiye firması Hennessey, 2016 Cadillac CTS-V için çok özel bir performans kiti hazırladığını duyurdu.

“Dünyanın en hızlı dört kapılı sedanı” olarak tanıtılan Cadillac CTS-V’nin standart modeli 640 BG güce sahipken, Hennessey’in yaptığı değişiklerle birlikte model ; 750 BG, 800 BG ve 1000 BG’lik kitlerle satın alınabilecek. İlk iki modelde, standart modelin 6.2 litrelik V8 motoru belli başlı modifikasyonlarla güçlendirilirken, motordaki en kapsamlı değişiklikler ise 1000 BG’lik versiyonda yapılmış. Standart modelde kullanılan motorun superşarj sistemini iptal edip yerine çift turbo kullanmayı uygun gören Hennessey; dövme alüminyum pistonlar,  özel tasarım krank mili ve daha fazla hava için özel silindir kafalarını tercih etmiş. Bu kapsamlı değişikliklerin yanında; yüksek performanslı yakıt sistemi, elektronik güç kontrolü, K&N hava filtresi ve paslanmaz çelik spor egzoz sistemiyle birlikte çok vahşi bir otomobil ortaya çıkarken, tüm bu modifikasyonlar sonucunda 1000 BG güce ulaşan CTS-V’nin maksimum hızı ise 386 km/s olarak belirtiliyor.

Hennessey, Cadillac CTS-V’nin üç farklı güçteki versiyonları ile alakalı herhangi bir fiyat bilgisi paylaşmazken sadece 1000 BG’lik modelin satışının 24 adetle sınırlı olacağı belirtiliyor.

Etiketler

Burak Yavuz

1985 Ankara doğumluyum. Fırat Üniversitesi Otomotiv Öğretmenliği mezunuyum.Şuan bir hava yolu şirketinde uçak yapısal teknisyeni olarak çalışıyorum. 6-7 yaşımdan beri arabalarla iç içeyim. 1992 yılından bu yana biriktirdiğim, otomobil dergilerinden oluşan geniş bir koleksiyonum var. Videolarını ve haberlerini beğenerek takip ettiğim otopark.com ailesine :"Nasıl yardımcı olabilirim?" düşüncesiyle katıldım. Kimi zaman mutluluğumuza kimi zaman da hüznümüze ortak olan otomobillerin, A noktasından B noktasına gitmeye yarayan vasıtalar olmadığını gösteren OTOPARK.com ailesinin bir ferdi olmaktan dolayı çok mutluyum.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı