Haberler

Yeni bir AMG mi geliyor?
Mercedes’in AMG bölümünün yetkililerinden Tobias Moers’in sözlerine göre AMG, Mercedes’de hali hazırda bulunmayan “bağımsız sedan” sınıfında yeni bir araç üretebilir. Araç hakkında herhangi bir bilgi vermemiş olsa da bu düşüncenin gerçekleşmesinin firmanın bu kadar lüks bir otomobili üretip üretemeyeceğine bağlı olduğunu belirten Moers, aracın Mercedes AMG GT altyapısını kullanabilceğini söyledi.

Farklı bir kaynak ise AMG’nin aklındaki bağımsız sedanın yeni E serisi üzerine tasarlanabilceğini söylemişti. Böylesine bir fikrin gerçek olup olmayacağı bilinmez fakat eğer gerçekleşir ise yeni Mercedes AMG doğrudan Porsche Panamera’nın rakibi olur ve akıllarındakini üretime geçirebilirlerse tahtını bile yıkabilir.

Umut

Otomobil tutkum 3 yaşındayken annemin bana aldığı 1:24 ölçekli Ford Ka'ya karşı duyduğum sempati ile başladı ve büyüyerek devam etti, en son mühendislik okumama sebep oldu. Ayaklarım pedallara, kollarım direksiyona yetiştiğinden beri tekerleği olan herhangi bir araçtan aldığım hazzı başka hiçbir şeyden alamaz oldum. 2012'den beri hayranlıkla takip ettiğim Otopark ailesine 2014 sonunda katılmam hayatımda yeni bir sayfa açtı.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu