Haberler

İnovasyonda tam şarj
İnci Akü, 09-12 Nisan tarihleri arasında düzenlenen Automechanika İstanbul ’da, akünün durumu hakkında hızlı, güvenilir bilgi veren; dünyada ilk ve tek olan ‘Incineering Solutions (IS) Battery Tester’ akü test ve analiz cihazının lansmanını ve İnci Akü Start-Stop AGM Serisi’nin tanıtımını yaptı.

Türkiye akü sektörünün ihracat ve inovasyon lideri İnci Akü, 09-12 Nisan 2015 tarihleri arasında,  Tüyap Fuar ve Kongre Merkezi’nde gerçekleşen Automechanika İstanbul Fuarı’nda yerini aldı. İnci Akü fuarda, yüksek doğruluk payı ile akünün durumu hakkında hızlı, güvenilir bilgiyi veren ‘Incineering Solutions (IS) Battery Tester’ cihazının lansmanını ve İnci Akü AGM Serisi’nin relansmanını gerçekleştirdi.

Dünyada ilk ve tek olan akü test ve analiz cihazını da ekleyerek müşterilerinden tam not aldı.

İnci Akü, Türkiye’nin lider uluslararası otomotiv endüstrisi fuarı Automechanika İstanbul’da ürünlerini sergiledi. Fuarla ilgili değerlendirmede bulunan İnci Akü Genel Müdürü Cihan Elbirlik, “Türkiye ile birlikte Avrupa pazarı için de en önemli etkinliklerden biri olan Automechanika İstanbul’da, dünyada ilk ve tek olan yeni akü test ve analiz cihazımız Incineering Solutions (IS) Battery Tester’ın lansmanını gerçekleştirdik. Multifonksiyonel özelliğe sahip bu cihazı Midtronics firması işbirliğiyle geliştirdik. Incineering Solutions (IS) Battery Tester, akünün doluluk oranı ve sağlık durumu oranlarını hesaplayarak arızanın üretim kaynaklı olup olmadığını ayırt ediyor. Böylelikle garanti yönetimi konularında nihai kullanıcıya ve bayilere yardımcı oluyor. 3 dakika gibi kısa bir sürede sonuç veren cihaz, yüksek güvenilirlikle sonucu ortaya koyuyor. Akü test ve analiz cihazımızda yapılan tüm işlemler hafıza kartına depolandığı için veri aktarımı yapılabilmesini sağlıyor. Ayrıca kolay taşınıyor ve elektriğe ihtiyaç duymuyor’’ dedi.

Elbirlik yeni ürünle ilgili şu açıklamaları yaptı: ‘‘İletkenlik Testi, Dijital Multimetre, Hidrometre ve Deşarj Yükleme Testi fonksiyonlarıyla dünyada ilk ve tek olan ürünümüz, garanti değişimlerinde arıza yaşanmadan erken teşhis özelliği sayesinde beklenmedik akü arızalarını, dolayısıyla zaman kayıplarını ve yüksek maliyetli yol yardım müdahalelerini minimize ediyor. Bu anlamda ürünümüzün ticari araç filolarına da önemli avantajlar sunacağına inanıyoruz.”

İnci Akü AGM Serisinin relansmanı yapıldı

Automechanika İstanbul’da İnci Akü Start-Stop AGM’nin de relansmanını yapan İnci Akü, fuarda dikkatleri üzerine çekti. Elbirlik, İnci Akü Start-Stop AGM için şunları söyledi: ‘‘Bu ürünümüzü yüksek elektriksel donanım ve geri kazanım frenleme sistemine sahip Start-Stop araçlara özel olarak tasarladık. Yeni nesil araçlarda kullanılan geliştirilmiş ısıtma, elektronik eğlence, sürücü destek yardım sistemleri, iç ve dış aydınlatmalar ve benzeri donanımlar sebebiyle ihtiyaç duyulan yüksek enerji gereksinimlerini optimum düzeyde karşılayan İnci Akü Start-Stop AGM, rejeneratif frenlemeye sahip ve üst segment Start-Stop araçlar için en yeni teknolojilerle donatıldı. Standart akülere göre 3,5 kat daha fazla çevrim ömrüne, yüzde 30 daha faza marş basma kapasitesine ve hızlı şarj kabulüne sahip olan İnci Akü Start-Stop AGM akülerimiz elyaf bazlı özel seperatörlere emdirilmiş asit sayesinde maksimum sızdırmazlık sağlıyor.’’

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu