Haberler

Montaja başlandı


Citroen, Aircross konseptinin örtüsünü 20 Nisan’daki Şangay Otomobil Fuarı’nda kaldıracak.

Aircross’un çizimleri 2014’ün başlarında ortaya çıkmıştı. Haziran 2014’te tam ölçekli modelin üstünde çalışmalara başlandı. Geçtiğimiz Eylül ayında şasi üzerine çalışmalar başlandı ve yine geçtiğimiz Aralık ayında araç tam haliyle birleştirilmeye başlandı.

Citroen’in Aircross için atanan yöneticisi Frédéric Duvernier “Bu projedeki her şey birbiriyle o kadar uyumluydu ki, çizimlerin çıkmasından aracın montajına kadar geçen süre çok kısa sürdü. Tasarım konusunda o kadar çok detaya inildi ki, ek bagaj ve çeki demirine kadar her türlü detay ince ince düşünüldü.”

Araçta 1.6 litrelik benzinli motora elektrikli bir motor eşlik edecek ve birlikte toplam 313 beygir güç üretecekler. Aracın 0-100 km/sa hızlanması ise 4.5 saniye olacak. 50 km’ye kadar mesafeleri de sadece elektrikli motoru ile gidebilecek.

Etiketler

Onur KALENDER

1985 doğumluyum. Otomobillere olan sevdam ilk hatırladığım otomobil olan Volvo 360 ile başladı. Geceler boyu uykusuz otomobil dergilerini ezberlemem, kendi tasarımlarımı yapmam ve son olarak da otopark ailesine katılmamla devam ediyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı