Haberler

Tam bir Çinli
Ford 2016 Taurus’u 2015 Şangay Otomobil Fuarı’nda gösterime çıkaracak. Fuar öncesi yaptığı özel sunumla aracın örtüsünü kaldırdı.

Aracın Çin’de tanıtılmasındaki özel amaç Çinli iş adamlarına bu aracı satabilmek. Yerel pazarda “ihtiyaçlarınızı karşılayan tasarım” sloganıyla yola çıkılmış ve araç Çin’de kendi kitlesi tarafından beğeni kazanmış.

Araç özellikle altıgen ızgara ve etrafını saran LED farlar ile Mondeo’ya benzerken, 19 inçlik 10 kollu jantlar biraz olsun fark yaratıyor. Aracın içerisi akıllı olarak tabir edilen 25 farklı saklama gözüne sahip. Tavanda ise neredeyse tamamını kaplayan cam tavan bulunurken, arka koltukta oturan yolculara fazla fazla diz ve baş mesafesi sunulmuş. Araçta 2.7 litrelik EcoBoost V6 motor bulunacak. Ford yetkilileri bu motorun önceki modellerine göre daha akıllı ve daha güçlü olduğunu belirtiyor.

2016 Ford Taurus 750 Milyon Dolar’a mal olan Changan Ford Hangzhou Plant adını verdikleri fabrikalarında üretilecek. Çin’deki 6. üretim bandı olan bu fabrikada yılda 250.000 araç üretilmesi planlanıyor.

Onur KALENDER

1985 doğumluyum. Otomobillere olan sevdam ilk hatırladığım otomobil olan Volvo 360 ile başladı. Geceler boyu uykusuz otomobil dergilerini ezberlemem, kendi tasarımlarımı yapmam ve son olarak da otopark ailesine katılmamla devam ediyor.

İlgili Makaleler

Bir Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu