Haberler

Sedan 1 görüntülendi
Almanya’da Nürburgring pistinde tamamen kamuflajlı bir şekilde test edilen BMW 1 Serisi Sedan modeli görüntülendi. 2 Serisi Active Tourer ve Gran Tourer’dan sonra BMW’nin 3. önden çekişli modeli olacak otomobil, yeni Mini’de de kullanılan UKL platformunda geliştirildi. Alman üretici, modelin öncelikle sadece Çin’de satılacağını söyledi ancak ilerleyen dönemlerde bütün dünyada A3 Sedan ve CLA modellerine rakip olarak satışa sürülmesi bekleniyor.

Ring’de görüntülenen otomobil tamamen kamuflajla kaplı olmasına rağmen, çoğu tasarım öğesini makyajlı 1 Serisi ile paylaşacağı için nasıl gözükeceğini az çok tahmin etmek mümkün. Yalnızca gövde tipinin değişmesi nedeniyle arka tarafta olacak değişikliklerin de yakın zamanda gelecek olan 3 Serisi makyajından izler taşıması mümkün.

Otomobil standart olarak önden çekişli sunulacak, bazı motor tiplerinde opsiyonel olarak xDrive alınabilecek. Diğer BMW modellerinden alışkın olduğumuz 8 ileri otomatik ve 6 ileri manuel şanzımanlar da 1 Serisi Sedan’da yerlerini alacak. 1 Serisi hatchback modelinden alınacak iç mekanda 6.5 inçlik bir ekran ve otomatik klima standart olarak sunulurken, navigasyon özelliğine sahip 8.8 inçlik bir ekran seçeneği de opsiyonel olarak sunuluyor.

BMW’nin 1 Serisi Sedan’ı bu yıl içerisinde tanıtması bekleniyor.

Ata Aygen

1995 yılında Ankara'da doğdum, Özyeğin Üniversitesi'nde Bilgisayar Mühendisliği okuyorum. Doğduktan yalnızca üç yıl sonra otomobil modelleriyle okumayı öğrenmem, kaçınılmaz sonun habercisi gibiydi. Neredeyse doğuştan gelen bu tutkuyu biraz daha somut işlere dökme isteği de beni Otopark'a getiren şey oldu.

İlgili Makaleler

Bir Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu