Haberler

Aslında çalışmıyor
Yaya güvenliği için geliştirilen acil durum sistemlerini test eden Auto motor sport, ilginç bir şekilde aslında bu sistemin çoğu araçta gerektiği gibi çalışmadığını ortaya çıkardı. Avrupa’da her geçen gün yenilenen trafik  güvenliği düzenlemeleri ile artık yaygın bir hale gelen yaya güvenliği konusu kapsamında geliştirilen bu teknolojinin, anlaşılan daha alması gereken çok yol var. Test kapsamında deneyimlenen araçlar arasında Mercedes’in dahi bu testten başarısız not alması ise bir başka dikkat çekici detay.

https://www.youtube.com/watch?v=Rbk3XNCpiB4

Etiketler

İlgili Makaleler

11 Yorum

  1. Sizleri severek ve tavsiye ederek takip ediyorum. Bu önemli konuyuda haber yapmışsınız çok güzel, ancak yazılarınızda, videolarda ve IIHS testlerinde görüldüğü gibi dünyanın en sağlam ve güvenli araç üreticisi Subaru hakkında yorum yapmamışsınız. Haksızlık olmuş. Lütfen insanların güvenliğine en fazla önem veren firmaları daha çok haberlerinize konu edin. Otomobil kavramı sadece ülkemizde revaçta olanlar ile sınırlı değil..

    http://www.iihs.org/iihs/ratings/v/class-summary/small-cars

    https://youtu.be/omHES8mqtW4

  2. Dünyanın en güvenli otomobillerini BMW yada Audi gibi premium markalar değil, Subaru üretiyor. IIHS in yaptığı dünyanın en ağır çarpışma testi olan ”Small Overlap” te bunun kanıtı.

  3. Testi sonuna kadar izleyince başlığın tam aksine Aslında sistem gayet güzel çalışıyor.. Çalışan adamların hakkını yemeyelim.. Demekki bunu adam gibi sadece Japonlar yapabiliyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı