Haberler

Yeni 5 yine Ring’de
2017 BMW 5-Serisi Nürburgring’de test edilirken yakalandı.

Kamuflajla kaplı sedanda, Bavyeralı üreticinin imzası olan çift böbrek tasarımının yenilenen diğer modellerde olduğu gibi büyüdüğünü görebiliyoruz. Kamuflaj nedeniyle detayları görmek zor olsa da biraz daha yuvarlatılmış bir tasarıma ek olarak yeni yan aynalar ve çift çıkışlı egzoz sistemi göze çarpıyor.

BMW, detaylar hakkında ağzını kapalı tutsa da modelin 2016 7-Serisi ile büyük benzerlik taşıyacağı düşünülüyor. Bunun sonucu olarak 5-Serisi yeni 35up platformunu kullanırken carbon fiber ile güçlendirilmiş plastik parçalara bol bol yer verecek. Bu uygulama sayesinde 7-Serisi selefine oranla 130 kg (286 lbs) hafifletilmişti.

1.5 litrelik 3 silindirli dizelden başlayarak 600 PS (441 kW) güç üreten 4.4 litrelik çift turbolu V8’e kadar uzanan bir motor seçeneği listesi sunacağı söylenen yeni 5-Serisi’nin 2017 yılında yollarda olacağı düşünülüyor.

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Güncel 5 serisinin tasarımı çok kaba şişirmişler gövdeyi, 3 serisi çok daha şık ve yakışıklı kesinlikle.Bu yeni 5 serisinin tasarımı daha düz ve iyi gibi görünüyor eskisindeki şişkinlik yok gibi.Ama ben her zaman 3 serisini tercih ederim hele ki x5 ve x3 gibi felaket tasarımlara bakarsak.Bmw iç tasarımında da yeniliklere gitmeli artık m direksiyon tipi standart olmalı diğer direksiyonları çok kaba güzel değil mercedese falan bakarsak.5 serisinin güncel versiyonu almaktansa 5 20 den bahsediyorum sırf bu kabalığı yüzünden 3 20 m paket almaya karar verdim .

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu