Haberler

ETCC, Türk’ün gücünü anladıBorusan Otomotiv Motorsport ve Ülkü Motorsport pilotları Avrupa Binek Otomobiller Kupası ilk yarışında ülkemizi başarı ile temsil ettiler.

Macaristan’ın Hungaroring Pisti’nde 02-03 Mayıs tarihlerinde gerçekleşen ve kıyasıya bir mücadeleye sahne olan yarışta, Aytaç Biter TC2T kategorisinde her iki yarışta da ikinci olarak önemli puanlar kazandı.

TC2T sınıfında yarışan bir diğer Türk pilot Ümit Ülkü, sıralama turlarında ikinci zamanı yaparak ilk ETCC tecrübesine hızlı bir başlangıç yapmış oldu. İlk yarışta yaşanan bir temas sonucu pite girerek zaman kaybeden Ülkü dördüncülüğe gerilerken Galip Atar ise TC2T sınıfında üçüncü sırada finiş gördü. Ümit Ülkü ise ikinci yarışı üçüncü sırada tamamlarken, Galip atar dördüncülükte yer aldı.

TC2 sınıfında mücadele eden bir diğer Türk sporcu İbrahim Okyay ise startla birlikte üst sırlara tırmanarak grup liderliğini ele geçirmeyi başarsa da, yarışı klasmanında 4. sırada bitirdi.

Toshiba, Borusan Lojistik ve Glasurit  katkıları ile mücadele eden Borusan Otomotiv Motorsport’un bir sonraki yarışı 22-23 Mayıs tarihlerinde İtalya’nın Monza Pisti’nde düzenlenecek İtalya Endurance Champions Cup’ın ikinci ayağı olacak.

Nachi, Fakir, Arzum ve Shell Atarlar katkıları ile mücadele eden Ülkü Motorsport pilotları Ümit Ülkü ve Galip Atar ise, 06-07 Haziran’da Belçika Zolder pistinde koşulacak olan Porsche Benelux Cup yarışında start alacaklar.

Kaynak: tosfed

Kaan HACIOĞLU

Otopark.com'la ilk tanıştığımda 11 yaşında bir çocuktum. Şimdi ise otomobil tutkunluğunun zirvesindeyim. Yalova Doğa Koleji'nde eğitim hayatımı sürdürüyorum. Sunum yapmayı ve babamın FD6'sını kurcalamayı severim. Her ne kadar ilk kez sürücü direksiyonuna oturduğum araç Civic olsa da ruhumda kırmızı bir Cupra yatar.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu