Haberler

Renault Sport’un son marifeti
Renault Brezilya, Sandero’nun bir “hot-hatch” versiyonunun yolda olduğunu dünyaya duyurdu.

Sandero RS’in son klibinde, araç Megane RS ve Fluence cup yarış modeliyle beraber pistte görülüyor. Çekimlerdeki çeşitli açılarla aracın arka tasarımı ilk açığa çıkıyor. Tıpkı Clio GT’ de olduğu gibi bir difüzörü ve tek tarafta çift çıkışlı egzozu var.

Ayrıca Sandero RS’in daha alçak bir süspansiyon sistemine sahip olacağını görebiliyoruz. Söylentilere göre otomobil %20 daha sert ve 15mm daha alçak bir süspansiyon sistemine sahip olacak. Alaşımlı jantlar 17 inç boyutunda ve Renault Sport’larda gelenekselleşmiş olan siyah renge boyanmış.

En ilginç yönü ise kaputun altında yatmakta. Normalde Sandero, Brezilya’da 1.0 litre 3 silindirli bir motorla satılıyor ama RS versiyonu bunun iki katı boyutunda bir motora ev sahipliği yapacak. Kullanılacak olan 2.0 litrelik 4 silindirli atmosferik motor Duster 2.0’den alınırken, motorun gücü 147 BG’den 150 BG’e yükseltilmiş.

Yine de 172 beygirlik Clio RS’ den 22 beygir ve Renault’un şu ana kadar ürettiği en güçlü versiyon olan Clio V6 RS den 105 beygir daha güçsüz. Megane’nın turbosu 125 beygir daha fazla güç üretiyor ve iki katı kadar da tork üretiyor, yani sollama sahnesini çok da ciddiye almayın. Buna rağmen Sandero RS güçlü bir versiyon olacak ve 6-ileri manuel şanzıman onun keyifli bir otomobil olabileceğinin ipuçlarını veriyor.

Daha büyük fren diskleri, yer etkili gövde kiti ve kokpit güncellemeleri bu pakete dahil olacak.

 

https://www.youtube.com/watch?v=916zGsULJ-w

İlgili Makaleler

2 Yorum

  1. 150Hp günümüz şartlarında pek iddialı bir rakam değil ancak aracın gene günümüz şartları için çok iddialı (?) düşük ağırlığını da unutmamak gerek.

  2. Ya madem 170-180hp’lere çıkmayacaksın neden 2.0l motor koyuyorsun. Twingo Rs’deki 1.6’yı koy devam et işte. Şimdi ötv arabanın fiyatını 2 katına çıkaracağı için bu araba Türkiye’ye de gelmeyecek. Of Reno of ne vardi son Rs’i 1618cc hacimle çıkaracak 🙁

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu