Haberler

Hayvan diyet yapmış
Porsche 911 GT3 RS’in yarış için tasarlanmış versiyonu 911 GT3 R’ı duyurdu.

Makine, aluminyum ve çelik alaşımlı hafif şasiye sahip ve tavan, ön kaput, çamurluklar, kapılar, yan ve arka kısımları ise karbon fiberden yapılmış. Bütün camlarda ve hatta ilk kez ön cam da dahil olmak üzere polikarbon kullanılmış.

Aracın 8.3 cm daha geniş olan dingil mesafesi sayesinde, GT3 R’ın ağırlık merkesi optimize edilmiş. Ön çamurluklardaki hava girişleri sayesinde, ön aksa binen downforce arttırılırken, arkada geniş spoiler sayesinde aerodinamik denge sağlanıyor. Abisi 911 RSR’dan kopya çeken GT3 R’da ortada konumlandırılmış radyatörü sayesinde ağırlık merkezi daha iyi ayarlanmış.

Model 4 litrelik, 6 silindirli boxer motoru ile büyük ölçüde 911 GT3 RS’in yol versiyonu ile aynı. Değişken supap zamanlı motor maksimum 500 beygir güç üreterek bu gücü 310 mm tabanlı arka lastiklere altı ileri vites kutusu ile aktarıyor.

Bu gücü dizginlemek için modelin ön lastiklerinde altı pistonlu aluminyum monoblok yarış tipi fren kaliperleri, hava kanallı ve oluklu 380mm’lik çelik fren diskleri ile kombine edilmiş. Arka kısımda ise 372mm’lik fren diskleri, dört pistonlu kaliperlerle sunulmuş.

Son olarak bu makinenin fiyatı sadece 429,000 €.

İlgili Makaleler

2 Yorum

    1. The direct-injection, 4.0-litre flat-six is pretty much lock-stock from the street-legal RS. ben yalan mı söylüyom o.O

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu