Haberler

‘Diizel’ sırası onlara geldi
Seat, gelecek planları arasında modellerinin hızlı versiyonları olan Cupra’ların da dizel motorlara kavuşacağını belirtti.

Seat başkanı Jürgen Stackmann, Barcelona Motor Show’da Autocar’a verdiği röportajda yakın gelecekte ‘Cupra’ ailesinin dizel motorlarla bezenmiş yeni versiyonlarıyla birlikte genişletileceğini açıkladı. İlk denek modelin Leon Cupra olacağını açıklayan Stackmann, kullanılacak dizel motorun B8 kasa kodlu yeni Passat’ta mevcut olarak kullanılan 2 litrelik turbo beslemeli TDI motor olacağını 240 beygir ve 500 Nm torka sahip olacağını sözlerine ekledi.

İlgili bir başlıkta Seat’ın neler yapacağı merakla beklenen Cenevre Motor Show’da 20V20 konseptinin ‘Cupra Variant’ versiyonuyla gözler önüne serileceği kesinleşmese de gelen haberler arasında. Buna ek olarak ‘Panpalar’ ı sevindirecek bir haber de var, İbiza Cupra 6 ileri manuel şanzımanla satın alınabilecek.

 

Kaan HACIOĞLU

Otopark.com'la ilk tanıştığımda 11 yaşında bir çocuktum. Şimdi ise otomobil tutkunluğunun zirvesindeyim. Yalova Doğa Koleji'nde eğitim hayatımı sürdürüyorum. Sunum yapmayı ve babamın FD6'sını kurcalamayı severim. Her ne kadar ilk kez sürücü direksiyonuna oturduğum araç Civic olsa da ruhumda kırmızı bir Cupra yatar.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu