Haberler

Renault’dan Türkiye prömiyeri
Renault C sınıfı crossover eksiğini Autoshow’da Türkiye prömiyerini yaptığı Kadjar ile kapatmaya hazırlanıyor. Haziran ayında piyasaya sürülecek olan Kadjar 1.5 litre 110 Hp, 1.6 litre 130 Hp’lik iki adet dizel seçenekleri ve 1.2 litre 130 Hp benzinli seçeneği ile kullanıcıların beğenisine sunulacak.

1.2 Energy TCe benzinli ünite sadece 6 ileri manuel şanzıman seçeneği ile sunulurken, Energy dCi 110 adı verilen ve çelik pistonlar ile revize edilen 1.5 litrelik ünite EDC şanzıman ile de satın alınabilecek. 4×4 seçeneği ise sadece 1.6 litrelik dizel ünite ile satın alınabilecek fakat 4×4 ve EDC kombinasyonu başlangıçta bulunmayacak.

4×4 sistemi Lock, Auto ve 4×2 modlarına sahip olacak ve Lock modunda gücün %50’sini 40 km/s’e kadar arka tekerleklere iletebilecek. Ayrıca kar, kum ve çamur modları ile Land Rover’ın Terrain Response sistemine benzer bir yardımcı sunan Kadjar arazide sürücüsünün daha rahat ilerlemesine yardımcı oluyor.

R-Link 2 ile 7-inçlik ekran sunan multimedya sistemi ayrıca internet bağlantısı seçeneği de sunuyor. Teknolojiyi kullanma konusunda cimri olmayan Kadjar ayrıca eller serbest park özelliği, manuel park sırasında sürücüyü uyaran 360° park destek sistemi ve aktif acil fren destek sistemi (AEBS) ile teknolojinin yeni nimetlerinden kendine düşen payı almış.

Türkiye’de Haziran ayında 69.500 TL’den başlayan fiyatlar ile satışa sunulacak olan Kadjar Touch ve Icon donanım seçenekleri ile gelecek ve Çin’de üretilecek ilk Renault olma özelliğini de taşıyacak. Bakalım bu faktör müşterilerin aklında soru işareti uyandıracak mı?

Etiketler

Utku Ulaş Tekin

Dört yaşımdayken babamın aldığı benden bir kaç ay büyük olan 92 model Renault Spring ile başladı tüm bu macera. İnsanların kullandığı hareket eden nesnelerin keşfine başlıyordum. Yaşım ilerledikçe daha da artan bir heyecan oldu bu nesneler içimde. Sonradan bu nesnelerin aslında nesne olmadığını, sadece otomobil tutkunu olan insanlar tarafından görülebilen ruhları olduğunu keşfettim. Fakat sıkıntı bu ruhları görebilen diğer insanları bulmaktı. Arayışın son bulduğu durak ise Otopark.com oldu.

İlgili Makaleler

2 Yorum

  1. ” ….Çin’de üretilecek ilk Renault olma özelliğini de taşıyacak. Bakalım bu faktör müşterilerin aklında soru işareti uyandıracak mı?” Uyandırmaz. Çünkü Türkiye’de ve Avrupa’da satılacak olanlar İspanya’da üretilecek, Çin’de üretilecekler zaten orada satılır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı