Haberler

Zıpkın gibi geliyor
Yeni Ford GT’nin testleri neredeyse bitmek üzere, hatta Motorsport’un haberine göre gelecek ay düzenlenecek olan Le Mans yarışlarında yarış versiyonunu asfalta çıkaracaklar.

16 Mayısta Multimac tarafından tasarlanan Ford GT’nin yarış versiyonu Kanada’nın Ontario kentindeki Calabogie Motorsports Park’ta test sürücü Scott Maxwell tarafından test edilmişti. Yine Motorsport’un haberine göre araçta Roush Yates EcoBoost 3.5 litrelik V6 silindirli motor kullanıldı. Bu motoru daha önce Riley&Scott Daytona prototip aracında da görmüştük. Ayrıca araçta Ricardo’nun tasarladığı ve ürettiği vites kutusunun kullanılacağı yine haberler arasında.

Ford GT, 12 Haziran’da düzenlenecek olan Le Mans yarışlarında göreceğimiz araç, 30 Ocak 2016 tarihindeki Daytona 24 saat yarışlarında son sürümü ile asfaltlarda olacak.

Onur KALENDER

1985 doğumluyum. Otomobillere olan sevdam ilk hatırladığım otomobil olan Volvo 360 ile başladı. Geceler boyu uykusuz otomobil dergilerini ezberlemem, kendi tasarımlarımı yapmam ve son olarak da otopark ailesine katılmamla devam ediyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu