FeaturedHaberler

Hibrit Clio tamamen yerli üretim olacak

Otomotiv sektörü yılın son çeyreğine daralmayla girse de Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak’ın duyurduğu ÖTV indirimi sektörde sevinçle karşılandı. Otomotivin Türkiye’nin lokomotif sektörü olduğunu belirten Renault Mais Genel Müdürü Berk Çağdaş zor günleri geride bıraktıklarını belirtirken, özellikle yıl sonuna doğru yapılan bu indirimin hem sektöre hem de firmaların yapacağı kampanyalarla tüketiciye rahat nefes aldıracağını açıkladı.

Bursa fabrikasını genişletmek için 15 Milyon Euro yatırım yapacağını açıklayan Renault, Türkiye’nin ilk alüminyum motor bloğu fabrikasını kurmak için start verdi. 2020 yılında tamamlanması beklenen tesiste dünyanın ilk hibrit Clio’ları üretilecek.

Berk Çağdaş, “Önümüzdeki yıl itibari ile Renault markası olarak yeni fabrikada, yeni Clio’nun üretimine başlayıp lansmanını yapacağız.” dedi  Haziran ayında ise yeni Kadjar’ın üretimine başlanılması bekleniyor. Çağdaş, sonrasında ise yeni şasiye sahip Captur’un üretime başlayacağını belirtti.

İlgili Makaleler

14 Yorum

  1. Evet aynı fabrika'da üretilme durumu var ama kesin değil Clio üretilecek ama.

 1. Hybrid Clio değil de Elektrikli Clio lazım bize hele elektrikli kadjar yada Qashqai olsa 🙂

   1. Siz yazdıktan sonra araştırdım yeni tanıtılmış 40kw batarya zoe bence güzel hamle. Lakin bir tık daha geniş ve teknolojik bir model istiyorum zoe çok eski duruyor inşallah onu da düzeltiler. Euro yüksek olmaz 100.000tl yi geçmeyen bir fiyatla gelir ve teknoloji konusunda da üstüne koyarlarsa yani iyice gelişirse alırım benzin den de kurtulurum

    1. Bu arada siz 400km Menzilli demişsiniz lakin zoe 200 km gerçek kullanım menzili ne sahip maalesef

  1. Yerli olsa ne olacak gidip alacakmısın ? Boşu 90k bu aracın arka penceresi manuel açılıyor hybrit versiyonuna en aşağı 110k isterler oda döviz bu seviyede kalırsa , bu aracı bu fiyatlara alan çıkarsa devlet alan kişiye madalya taksın..

   1. Gidip alıcam demedim ama yerli otomobil yapıyoruz diyip motorunu başka ülkeden, donanımını başka ülkeden getiriyorlar. Yapılacaksa tamamen yerli olsun diyorum.

 2. ferfurkan demiş ki:

  Evet aynı fabrika'da üretilme durumu var ama kesin değil Clio üretilecek ama.Hepsini görüntüle…

  yazim hatasini duzeltebilirmisiniz ? hybirt derken hybrid demek istediginizi saniyorum, hybirt diye bir terimle henuz karsilasmadim, farkli bir kavramsa detay verirseniz sevinirim 🙂

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu