Haberler

Yeni 7 serisi kazara karşınızda!
Bir otomobil üreticisi için en kötü senaryoları listelesek, bu listenin başını tanıtımını yapmadığı yeni modelinin istemsiz veya hatayla bilgilerinin sızdırılması ve yayımlanması olurdu. İşte BMW’nin de başına gelen olay bu durumla birebir örtüşüyor.

BMW Avusturya, yeni 7-serisi için hazırlanan konfigüratör sitesini yanlışlıkla yayımladı. Yayımlanan bilgiler otomobilin neredeyse en önemli detaylarını sızdırıyor. Bunlardan bir tanesi de otomobilin ne zaman tanıtılacağı. Tarih 10 Haziran’ı gösteriyor.

Yeni amiral gemisinin fiyatı 100.445 Euro’dan başlamakta. Türkiye için başlangıç fiyatının ne olacağını söylemek ise oldukça zor. 730d başlangıç modelinde satışa çıkacak. 265 beygir üreten bu dizel motor istenirse xDrive çekiş sistemiyle de alınabilecek. Bu opsiyon otomobilin fiyatını 104.480 Euro’ya yükseltiyor.

Benzinli motor seçeneklerinde ise 107,690 Euro fiyatıyla, 326 beygir güç üreten 740i ile başlanıyor. Eğer daha fazla güç istiyorsanız 750i xDrive modeli 450 beygir güç üretmekte ve 137.935 Euro fiyatıyla alıcısını bekleyecek.

Yeni 7 serisi ise şu renklere sahip olacak: Safir Siyahı, Karbon Siyahı, Alp Beyazı, Siyah, Buz Grisi, Gri Kaşmir, Sophisto Gri, Görkemli Mavi, Singapur Grisi, Mineral Beyaz, Parlak Arktik Gri, Jatoba ve Macellan Grisi. Jant seçenekleri ise 17 inçten başlayıp 20 inçe kadar devam etmekte.

5.760 Euro ekstra ödeyerek alınabilecek M Spor Paket opisyonun yanı sıra 3.180 Euro fiyat etiketiyle Sürüş Destek Sistemi de dikkat çekmekte. 900 Euro’ya dış görünüm için Saf Mükemmellik adı altında bir paket satılacak ancak sitenin hemen yeniden kapatıldığı için bu paketin neler içerdiğini bilemiyoruz.  TV ünitesi 1.260 Euro, yerleşik cep telefonu ünitesi 840 Euro, Alcantra başlıklar için 1.440 Euro, Adaptif Tam Led aydınlatma ünitesi için 1.800 Euro, ayarlanabilir arka koltuklar 2.220 Euro, iç mekan için Saf Mükemmellik paketi 2.040 Euro fiyat etiketiyle ve daha sayamadığımız birçok diğer opsiyonlarla tüketicisine ulaşacaklar.

Tekrar hatırlatalım 7 serisinin resmi tanıtımı 10 Haziran’da yapılacak. Kazara yayımlanan siteden elde edilen diğer fotoğraflar:

 

okan

1995 yılından doğdum. Ekonomi bölümü öğrencisiyim. Otopark ile ilk tanışmam 2013 yılına dayanmakta. Otomobil sevgimi ve bilgimi köklendiren bu oluşumda 2015 yılının başından beri aktif olarak çalışmaktayım.

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. pek bişey sızmış denemez ama bu kadarı da heyecanlandırmadı değil…sanki alabileceğim bi arabaymış gibi niye heyecanlandıysam, o da ayrı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu