Haberler

Batman olmak ister misiniz?
Christopher Nolan’ın muhteşem Batman üçlemesinde (Batman Begins, The Dark Knight ve The Dark Knight Rises) yer alan Batmobile, Dubai’deki GTR Motors isimli bir galeride satışa çıktı.

5.7 litrelik 8 silindirli motordan tam 500 beygir (373 kW) güç üretiliyor. 0’dan 100 km/h hıza 6 saniyenin altında çıkan Batmobile’in son hızı ise 250 km/h. Önlerde 18.5 inç, arkalarda ise 44 inçlik devasa lastikleri bulunan aracın kabini deri kaplı. Araçta klima, geri görüş kamerası ve navigason gibi modern ekipmanlar bulunuyor. Bunlara ilave olarak, arkasına yerleştirilmiş propan gazı sayesinde egzozdan alev atabiliyor.

The Tumbler ismiyle bilinen Batmobile 4.62 metre uzunluğunda, 2.79 metre genişliğinde ve 1.50 metre yükseliğinde. Ağırlığı yaklaşık 2300 kg olan aracın satış fiyatı ise tam 1 milyon Dolar.

Umut

Otomobil tutkum 3 yaşındayken annemin bana aldığı 1:24 ölçekli Ford Ka'ya karşı duyduğum sempati ile başladı ve büyüyerek devam etti, en son mühendislik okumama sebep oldu. Ayaklarım pedallara, kollarım direksiyona yetiştiğinden beri tekerleği olan herhangi bir araçtan aldığım hazzı başka hiçbir şeyden alamaz oldum. 2012'den beri hayranlıkla takip ettiğim Otopark ailesine 2014 sonunda katılmam hayatımda yeni bir sayfa açtı.

İlgili Makaleler

3 Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu