Haberler

Baba gibi müzeden ‘Babalar Günü’ indirimi
Ulusal ve uluslararası platformda koleksiyon tutkunlarını ağırlamaya başlayan Key Museum, 21 Haziran’da tüm babalara kapılarını açıyor. Key Museum’da çocuklarıyla birlikte vakit geçirmek isteyen babalar, giriş ücretinin yarısını ödeyerek müzeyi ziyaret edebilecek.

Key Museum, 1886 yılında üretilen ilk otomobil, 1885 üretimi ilk motosiklet gibi otomobil dünyasının kıymetli parçalarına ev sahipliği yapıyor. BMW, MINI, Mercedes-Benz, Cadillac, Ford ve Porsche markalarının ilk otomobillerinin yanı sıra 1880’li yıllardan başlayıp, 2011 yılına dek uzanan otomobil koleksiyonu, yedi bin metrekare alan üzerine kurulu müzede sergileniyor.

Babalar Günü’ne özel yüzde 50 indirimle müzeyi gezecek olan babalar, 2. Dünya Savaşı öncesinde otomobilleri süsleyen otomobil maskotları (kaput amblemi), sayısı 2.550 adet olan model otomobilleri, 50’li yıllara ait Shell Benzin istasyonunu ve 1900’lü yılların başından 1960’lara kadar gelen benzin pompalarını izleyerek tarihe doğru keyifli bir yolculuğa çıkacaklar.

İzmir Adnan Menderes Havalimanı’ndan 20-25 dakika, İzmir’den ise 30 dakika gibi kısa bir sürede ulaşılan KEY Museum, pazartesi ve salı hariç olmak üzere haftanın 5 günü, saat 10.00 ile 17.00 arasında açık.

Kaynak: arabam.com

Kaan HACIOĞLU

Otopark.com'la ilk tanıştığımda 11 yaşında bir çocuktum. Şimdi ise otomobil tutkunluğunun zirvesindeyim. Yalova Doğa Koleji'nde eğitim hayatımı sürdürüyorum. Sunum yapmayı ve babamın FD6'sını kurcalamayı severim. Her ne kadar ilk kez sürücü direksiyonuna oturduğum araç Civic olsa da ruhumda kırmızı bir Cupra yatar.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu