Haberler

Kendi BMW’ni yarat!
BMW, ‘Individual Customization’ adını verdiği ve kullanıcılarına kendi araçlarını diledikleri şekilde yaratma fırsatını tanıyan programlarının 25. yılını kutluyor. Bu kutlamadaki ilgi odağı, özel olarak tasarlanan ‘M4 Coupe’ aracı olacak.

Aracın diğer modellerden farklı olduğu, bu kutlama için özel olarak üretilen ve ‘Macao Blue’ adı verilen metalik renk sayesinde ilk bakışta anlaşılıyor. Bunun yanında aracın tavanında kullanılan karbon kaplama, tamponlara inildiğinde göze çarpan siyah kaplamalar ve ‘M’ modellerinin imzası niteliğindeki ‘M’ logosu ve çizgileri ile araç oldukça özgün ve sportif görünüyor.

Aracın iç kısmına geçtiğimizde ise ‘BMW Individual’ın kullanıcılarını oldukça şımartmaya kararlı olduğunu görüyoruz. ‘M4 Coupe’nin kabininde kullanılan, ‘Merino’ deri döşeme, kontrast renkli dikişler, siyah ve ‘Silverstone’ adlı tema ve 25. yıl dönümü logolarının bulunduğu koltuk başlıkları sayesinde aracın oldukça özgün bir görünüme sahip olduğunu görüyoruz.

Aracın orta konsolunda ve el freni kolunda da aynı deriden kullanılıyor ve üzerlerinde ‘M’ logosu yer alıyor. Ayrıca araçta ‘Macao Blue’ renkli aksamlar, ‘M’ karbonfiber trim ve konsolun merkezinde ‘M’ logosu bulunuyor.

Özel üretim ‘M4 Coupe’nin kaputunun altında herhangi bir değişiklik bulunmuyor. Araçta diğer M4’lerde bulunan maksimum 431 beygir güç ve 550 Nm tork üreten 6 silindirli 3.0 litrelik TwinPower Turbo motoru yer alıyor. Bu motor 7-ileri çift kavramalı otomatik şanzıman ile birlikte kombin ediliyor. Bu şanzıman-motor kombini ile araç 0’dan 100 km/s hıza sadece 4.1 saniyede ulaşabiliyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu