Haberler

Merakla bekleniyordu
Volkswagen Caddy’nin 4. nesili 2015 İstanbul Oto Şovu’nda tanıtılmıştı. Oldukça rağbet gören modelin fiyatları merak konusuydu.

Türkiye’de 1.6 lt TDI 102 PS motorla pazara sunulan Yeni Caddy, 7-ileri DSG ve 5-ileri manuel olmak üzere iki farklı şanzıman seçeneğiyle, Trendline ve Comfortline olmak üzere de iki farklı donanım seviyesinde alınabiliyor.

Yeni Caddy 49 bin 840 TL’den başlayan fiyatlarla satışa sunuluyor.

Dinamik tasarım
Her açıdan geliştirilen Yeni Caddy, kendine özgü, karakteristik yeni tasarımıyla yepyeni bir görünüme sahip. Yeni Volkswagen DNA’sını taşıyan keskinleştirilmiş kıvrımlar, belirginleştirilmiş hatlar Yeni Caddy’ye dinamik bir görünüm sağlıyor.

Yeni güvenlik sistemleri
Yeni Caddy modellerinde standart olarak sunulan ‘Yorgunluk Tespit Sistemi’ sürüş hareketlerindeyorgunluk tespit ettiği anda sürücüyü yolculuğa ara verilmesi konusunda hem görsel hem de sesliolarak uyarıyor.

Yeni eklenen güvenlik sistemlerinden bir diğeri de ‘İkincil çarpışma önleme asistanı’. Yeni Caddy’de standart olarak sunulan sistem olası bir ikinci çarpışmayı önleme amacıyla ilk çarpışmadan sonraaracı frenliyor. İki bağımsız sensör sayesinde çarpışmanın derecesini algılıyor ve çarpışma yeterince kuvvetliyse aracı frenliyor ve hızını 10 km/s’ ye kadar düşürüyor. Frenleme esnasında sürücü aracınkontrolünü istediği zaman devralabiliyor.

Bilgi ve eğlence sistemi
Yenilenen ve standart olarak sunulan radyonun renkli 5″ dokunmatik ekranı üzerinden hem araçbilgileri takip ediliyor hem de radyo kontrol edilebiliyor. MP3 ve WMA uyumlu CD çalar, harici SDkart/AUX-in/USB desteği ile istenilen kaynaktan müzik dinleme keyfi sunuyor. Bluetooth özelliği ceptelefonu veya tabletlerde bulunan müziklere erişim sağlarken telefon görüşmeleri de güvenli bir şekilde rahatlıkla gerçekleştirilebiliyor.

Yepyeni ön konsol
Yeni Caddy’nin tamamen yenilenen ön konsolu şık ve kaliteli çizgiler taşıyor. Sürüş konforunu arttıran fonksiyonel ön konsolda radyo kumandalı deri kaplı yeni direksiyon ilk bakışta dikkat çekiyor. Yeni üfleçler ve üfleçlerin üzerinden geçen dekoratif yatay şerit gibi detaylar Yeni Caddy’yi çok şık gösteriyor. Kapı içlerindeki kaplama yüksek kalite malzeme ve işçiliği ile göze çarpıyor.

Yeni Caddy’de, önceki nesillerde görülen tüm olumlu fonksiyonel özelliklerin korunduğu dikkat çekiyor. Aracın görünüş, kendine özgülük ve dinamizm özelliklerinde fark edilir şekilde iyileştirmeler göze çarpıyor.

2016 Volkswagen Caddy Fiyat Listesi
Model Anahtar Teslim Fiyatı
Yeni Caddy Maxi Van 1.6 TDI 102 PS 49.840 TL
Yeni Caddy Trendline 1.6 TDI 102 PS 61.100 TL
Yeni Caddy Trendline 1.6 TDI 102 PS DSG 68.370 TL
Yeni Caddy Comfortline 1.6 TDI 102 PS 68.230 TL
Yeni Caddy Comfortline 1.6 TDI 102 PS DSG 75.900 TL

kaynak: yenimodelarabalar.com

Onur KALENDER

1985 doğumluyum. Otomobillere olan sevdam ilk hatırladığım otomobil olan Volvo 360 ile başladı. Geceler boyu uykusuz otomobil dergilerini ezberlemem, kendi tasarımlarımı yapmam ve son olarak da otopark ailesine katılmamla devam ediyor.

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Sürüş ve performans olarak 1.8 tdci 110 ps Connectime rakip olamayacak yeni bir kasa daha. 🙂

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu