Haberler

Combi versiyonu da yolda
Skoda, yeni nesil Superb Sedan’ın ardından, markanın değerlerini ve popülerliğini bir üst basamağa taşıyacak yeni Superb Combi ile yine sınıf lideri olmaya hazırlanıyor. Bugüne kadarki en mükemmel Skoda olarak nitelenen Superb’in tüm özelliklerini, daha fazla iç mekan genişliği ve yüksek bagaj kapasitesiyle harmanlayan yeni Superb Combi, 2016 yılı Şubat ayından itibaren Türkiye’de de satışa sunulacak.

Yüce Auto Skoda Genel Müdürü Tolga Senyücel, Superb Combi’nin özellikle uluslararası pazarlarda marka bilinirliğine büyük katkı sağlamasının öngörüldüğünü hatırlatırken, “Aracı, gelecek yıl şubat ayında Türkiye’de de satışa sunacağız. Geniş ve lüks özelliklere sahip bir aile otomobili isteyenleri hedefliyoruz“ dedi. Superb Combi’nin, Türkiye‘de sınırlı bir pazara hitap ettiğini bildiklerini de belirten Senyücel, “Bu nedenle büyük adetlerde getirmeyi düşünmüyoruz. Asıl itici gücümüz ve iddiamız, Superb Sedan olacak“ ifadesini kullandı.

Farklı bir hava katacak

Markanın geniş, duygusal tasarıma sahip ve teknolojik donanımlarla yüklü otomobiller üretme felsefesinin en son ürünü olan Superb Combi, maksimum konfor ve fonksiyonelliğin yanı sıra çarpıcı tasarımı, kalitesiyle Skoda’nın müşteri kitlesini genişletme hedefinde de büyük rol oynamaya hazırlanıyor.

Superb Combi, Sedan modelin mükemmelliğini sağlayan, Vision C konseptinden alınmış tüm tasarım detaylarına sahip. Modern, şık ve dinamik çizgileriyle dikkat çeken Superb Combi, özellikle arka bölümüyle station wagon otomobillere yeni bir bakış açısı getirecek şekilde yaratıldı. Araç, geniş çamurlukları, dinamik çizgileri, LED teknolojili stop lambalarıyla kusursuz bir yapıya sahip.

Yeni Superb Combi, tıpkı Sedan versiyonu gibi sınıfının en geniş iç mekana sahip modeli. Bir önceki nesline göre artan boyutları, iç mekanda yolculara daha fazla diz ve baş mesafesi yaratıldı. Superb Combi’nin arka koltuklardaki diz mesafesi ise 157 mm ile, en yakın rakibinin iki katı genişlik anlamına geliyor. Aracın bagaj kapasitesi de, sınıfına yeni bir standart getirecek. 27 litre artırılan bagaj kapasitesi 660 litreye çıkarken, arka koltuklar yatırıldığında bu miktar etkileyici şekilde 1.950 litreye ulaşıyor.

Yeni Superb Combi’de 31 farklı pratik Simply Clever yani  “tek kelimeyle akıllıca“ özelliğe yer verildi. Superb Sedan’dan farklı olarak Combi’de elektrikli açılıp-kapanabilen bagaj kapağı, bagaj kapağında kapatma düğmesi, bagaj gizleme örtüsü, isteğe bağlı olarak sunulan çift bölmeli yükleme bölümü, çok fonksiyonlu cep, bagajda katlanabilir kancalar, çıkarılabilir LED lamba gibi donanımlar da mevcut.

Dinamik şasi kontrolü

Yeni Superb Combi, konforu ve sürüş özellikleriyle de ön plana çıkıyor. Araçta yeni güvenlik donanımlarıyla birlikte sunulan Dinamik Şasi Kontrolü (DCC), gerek sportif sürüş gerekse de konfor ağırlıklı bir yolculuk için geliştirilmiş şasi ayarlarına sahip.

Bunun yanında güvenliğe önem veren bir aile otomobili olan Superb Combi’de, diz hava yastığı ile birlikte sayıları 9’a ulaşabilen hava yastıkları, Lastik Basınç Kontrolü, Elektronik Denge Kontrolü (ESC) ile birlikte çalışan Çoklu Çarpışma Freni, 210 km/s hıza kadar kullanılabilen “Adaptif Hız Sabitleyici”, “Şerit Takip Asistanı” gibi kapsamlı donanımları bulmak mümkün.

Güçleri 125 ile 280 HP arasında değişen 5 benzinli ve 120 HP‘den 190 HP’ye uzanan üç farklı dizel motor seçeneği sunan yeni Superb Combi, Türkiye pazarına ağırlıklı olarak DSG otomatik şanzımanlı 1.6 litre TDI dizel motor ve 2.0 lt 190 HP’lik dizelle getirilecek.

 

Emre Berk Simsek

İTÜ Petrol ve Doğal Gaz Mühendisliği mezunuyum. Sıkı bir otomobil tutkunuyum. Çocukluğum onların içinde geçti, üniversite yıllarımda ise birçoğunu test ettim. Ve yine aynı yıllarda Otopark ailesine dahil oldum. Direksiyonda olmak benim için bir çocuğun oyuncağıyla oynaması gibidir; bazen huzur dolu, kimi zaman ise adrenalinin doruklarında.

İlgili Makaleler

3 Yorum

  1. Skoda’da görüntü namına sevmediğim tek şey ön ızgara. Şuna bir çözüm bulsalar marka sanki sınıf atlayacakmış gibi geliyor bana hep.

  2. araç zaten uzun bunu tahmin edemiyorum. Aynı tipte hiç değişmeden SUV çıkartsa yanında yat. anadınmı.

  3. Bir sonraki aracım olabilir… Fakat SW’a yeni bir soluk falan getirdiği yok, gayet sıradan bir tasarım.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu