Haberler

C-Serisi Cabrio gün yüzüne çıkıyorMercedes-Benz, 2016 Cenevre Otomobil Fuarın’da sergileyeceği C-Serisi’nin Cabrio modelinin eskizini yayınladı.

Test edilirken defalarca casus fotoğraflarını gördüğümüz C-Serisi Cabrio ilk defa bütün detaylarıyla Cenevre’de yer alacak.

C-Serisi’nin Coupe modeline büyük benzerlik göstermesi beklenen bu model, kumaş tavan veya hard-top tavan seçeneği ile alınabilecek.

İlk zamanlarda Coupe versiyonu ile aynı motor gamına sahip olması beklenirken ilerleyen tarihlerde ise C43 AMG Cabrio ve C63 AMG Cabrio adı altında güçlü modelleri olacak.

Güçlü versiyonlarından bahsedecek olursak eğer C43 AMG Cabrio’nun kalbinde 362 beygir ve 520 Nm torka sahip 3.0 litre çift turbolu V6 motor yer alacak. Oluşan bu güç otomatik şanzıman aracılığıyla 4MATIC sürüş sistemiyle birlikte yere aktarılacak. 0’dan 100 km/s hıza ulaşması ise 5.1 saniye olarak belirtiliyor.

Yavru S-Serisi olarak belirtilen C63 AMG Cabrio ise 4.0 litre çift tubolu V8 motora sahip olacak. Bu motordan ise 503 beygir ve 700 Nm tork elde edilmesi bekleniyor. 0’dan 100 km/s hıza çıkış değeri 4 saniye olarak belirtiliyor.

Burak Göktaş

1996 yılında sıcak bir Haziran günü Bursa'da açtım gözlerimi ilk kez. Babadan oğluna geçen bir otomobil tutkusuydu benimkisi ve katlanarak geldi bu güne kadar.

İlgili Makaleler

Bir Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu