Haberler

Spa’da dünya rekoru!
İsveçli supercar üreticisi Koenigsegg yeni One:1 aracıyla rekorlar kırmaya devam ediyor. Suzuka’da Nissan GT-R’a ait olan rekoru kırdıktan sonra gözünü Spa’ya diken One:1, McLaren P1’in rekorunu tam 5 saniyeyle kırarak 2:32.14’lük muhteşem bir süreye imza attı.

Haziran’da yaptığı testlerle 2:33.26’lık süreye imza atan One:1 zaten mevcut olan rekoru elinde tutuyordu fakat bu ay yeniden piste çıkarak kendi rekorunu yenilemiş oldu.

Üzerinde hiçbir modifiye olmayan, lastikleri bile yolda kullanıma legal Michelin olan One:1’ın üreticisi Koenigsegg, “Eğer 103 dB sınırımız olmasaydı ve egzoza iyileştirmeler yapabilseydik bundan çok daha iyi süreler elde edebilirdik. One:1 bizim için henüz tamamlanmamış bir proje.” diyerek aracın asıl potansiyelinin henüz ortaya çıkmadığını belirtti.

 

 

Umut

Otomobil tutkum 3 yaşındayken annemin bana aldığı 1:24 ölçekli Ford Ka'ya karşı duyduğum sempati ile başladı ve büyüyerek devam etti, en son mühendislik okumama sebep oldu. Ayaklarım pedallara, kollarım direksiyona yetiştiğinden beri tekerleği olan herhangi bir araçtan aldığım hazzı başka hiçbir şeyden alamaz oldum. 2012'den beri hayranlıkla takip ettiğim Otopark ailesine 2014 sonunda katılmam hayatımda yeni bir sayfa açtı.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu