Haberler

Tesla Ring’de estirdi
İnternette yer alan videolarda, çoğunlukla Tesla modellerinin etkileyici ivmelenme yeteneklerini izlemişsinizdir. Elektrik motorlarının ürettiği yüksek tork sayesinde Teslalar, kolaylıkla V8, V10 motorlu süper sporlarla başa çıkabiliyor. Peki düz yolda rahatlıkla hızlanan bu çevreci araçlar, pistte ne kadar yetenekli?

Bu sorunun cevabını bir Youtube kullanıcısı veriyor. Yüklenen videoda Tesla Model S P85’in Nürburgring’deki tur zamanı, yalnızca 9.08 dakika sürüyor. Bu tur zamanı bize Model S’in, pistte de düz yoldaki kadar yetenekli olduğunu gösteriyor.

Videoyu yükleyen kişi yaptığı açıklamada, bu tur zamanını iki tur attıktan sonra yaptığını söylüyor. Ayrıca piste çıkmadan önce Model S’in süspansiyonları en alçak seviyede konumlandırılmış, lastiklerde 2,5 bar basınç var ve araç tümüyle şarj edilmiş durumda. İlk turdayken de araç, lastiklerde yüksek basınç uyarısı vermiş.

Yüklenen videoda ses yok.  Zaten kaputun altında atmosferik bir makine olmadıktan sonra, videoda ses olmadığı için çok da şikayetçi olmayız değil mi?

Oguzhan_Toretto

93 doğumlu, İzmirli ve DEU İngilizce İşletme'yi bitirmek için çabalıyor. Boş zamanlarında Hyundai kullanır ve kendini bildi bileli direksiyonu tutmaktan zevk alır. Otopark ile karşılaşması ise, E 180 testine dayanır.

İlgili Makaleler

Bir Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu