Haberler

GTI üçleyecek

AutoBild kaynaklı habere göre gelecek jenerasyon Golf GTI, 2019 yılında tanıtılacak.

Güncel Golf ailesini makyaj operasyonundan geçirmeye hazırlanan Volkswagen, Golf VIII’in çalışmalarına da ara vermeden devam ediyor. 2016’da satışına başlanacağı planlanan Makyajlı Golf’ün ardından 2 sene sonra da Golf VIII ile yoluna devam edeceği belirtilen marka, modelin en güçlü versiyonlarından olan GTI için üç farklı güç seçeneği sunmayı planlıyor.

İlk seçeneğin “GTI Classic” olarak adlandırılması düşünülen model, 265 PS’lik güce sahipken GTI’ların ortancası olacak “GTI Performance” içinse 300 PS yeterli görülmüş. En güçlü GTI ünvanını elinde bulunduracak olan modelin 326 PS gücündeki “GTI Clubsport” imzası taşıyacağını belirten kaynaklar, Golf ailesinin steroid ile yüklenmiş ve dört tekerlekten çekişe sahip GOLF R versiyonunun ise 400 PS güçle donatılacağına kesin gözüyle bakıyor.

Etiketler

Burak Yavuz

1985 Ankara doğumluyum. Fırat Üniversitesi Otomotiv Öğretmenliği mezunuyum.Şuan bir hava yolu şirketinde uçak yapısal teknisyeni olarak çalışıyorum. 6-7 yaşımdan beri arabalarla iç içeyim. 1992 yılından bu yana biriktirdiğim, otomobil dergilerinden oluşan geniş bir koleksiyonum var. Videolarını ve haberlerini beğenerek takip ettiğim otopark.com ailesine :"Nasıl yardımcı olabilirim?" düşüncesiyle katıldım. Kimi zaman mutluluğumuza kimi zaman da hüznümüze ortak olan otomobillerin, A noktasından B noktasına gitmeye yarayan vasıtalar olmadığını gösteren OTOPARK.com ailesinin bir ferdi olmaktan dolayı çok mutluyum.

İlgili Makaleler

3 Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı