Haberler

435 PS’lik canavar

Hollandalı otomobil dergisi Autoblog’un haberine göre, piyasaya çıkmak için gün sayan SQ7, çift turbolu 435 PS’lik 4,0 litreli TDI motorla donatılacak.

Önceden Audi A8, Porsche Cayenne ve VW Touareg’de ortak kullanılan 4.2 TDI’ın, yeni emisyon koşullarını karşılamaması yüzünden yeni geliştirilen 4.0 TDI, SQ7 için uygun görülmüş.

Piyasaya çıktığı anda dünyadaki en güçlü dizel motorlarından biri olacak olan  435 PS’lık yeni V8 motor piyasaya çıkmasıyla, şu anda üretilen en güçlü dizel motor olan BMW’nin 3 turbolu 3.0’lik motorundan liderliği alacak. Her ne kadar tork değerleri bilinmese de, SQ7’de kullanılan motorun 900 Nm civarlarında bir değere sahip olması öngörülüyor.

Bir önceki nesilde kullanılan V12 TDI’ın da boş ağırlığı hatırı sayılır derecede artırdığı için seçenekler dahilinde olmadığı da gelen bilgiler arasında.

Son hızı 250 km/s ile sınırlandırılmış olan bu canavarın, 5 saniyelik 0-100 değeri de adeta göz dolduruyor. BMW X5 M50d de kullanılan ZF’in 8 ileri otomatik şanzımanını SQ7’de de görme ihtimalimiz ise son derece yüksek.

Her ne kadar resmi olarak bir ay sonra Frankfurt otomobil fuarında tanıtılacak olsa da testler esnasında çekilen fotoğrafları ve videolarıyla SQ7, meraklıları için pek de sürpriz olmayacak.

Etiketler

İlgili Makaleler

2 Yorum

  1. Bırakın kafa tutmayı yanına yaklaşamaz bir kere isme bak kardeşim X5 M50d yav . Audiye yakışmıyor bu işler bıraksın bence.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı