Haberler

İtalyan ateşi
Ferrari’nin F12 Speciale yada F12 GTO olarak adlandırmayı düşündüğü yeni otomobili, ilk kez kamuflajsız olarak görüntülendi.

Diğer Ferrariler gibi Eylül ayında gerçekleştirilecek Frankfurt Motor Show’da görücüye çıkacak olan  F12 Speciale / GTO, Ferrari’nin Maranello’daki fabrikasında gün yüzüne çıkarken daha önce çizimlerinin paylaşıldığı ve haberimize de konu olan otomobile benzerliğiyle dikkatli gözlerden kaçamıyor.

Ön çamurluklarında karbon fiber detayların dikkat çektiği otomobilin yan marşpiyelleri karbon fiberden imal edilirken, yeni spoiler sayesinde F12 Berlinetta’da kullanılan arka spoilera nazaran arka cam çizgisiyle daha uyumlu bir görüntü ortaya çıkartılmış. Arka çamurluklarındaki havalandırma yarıklarıyla otomobilin daha kaslı bir yapıya kavuşmasını sağlayan Ferrari, F12 Berlinetta’da kullanılan V12 6.3 litrelik motorun gücünü 30 BG arttırarak 760 BG’e yükseltmiş.

Ferrari F12 Berlinetta’dan 200 kg daha hafif yapısıyla performans ve yol tutuş anlamında daha iyi değerlere imza atması beklenen F12 Speciale / GTO’nun 0’dan 100 km/sa’lik hıza 3 sn’den daha kısa bir sürede çıkacağı konuşulurken modelle alakalı daha detaylı bilgilerin gelecek haftalarda basınla paylaşılması bekleniyor.

 

Burak Yavuz

1985 Ankara doğumluyum. Fırat Üniversitesi Otomotiv Öğretmenliği mezunuyum.Şuan bir hava yolu şirketinde uçak yapısal teknisyeni olarak çalışıyorum. 6-7 yaşımdan beri arabalarla iç içeyim. 1992 yılından bu yana biriktirdiğim, otomobil dergilerinden oluşan geniş bir koleksiyonum var. Videolarını ve haberlerini beğenerek takip ettiğim otopark.com ailesine :"Nasıl yardımcı olabilirim?" düşüncesiyle katıldım. Kimi zaman mutluluğumuza kimi zaman da hüznümüze ortak olan otomobillerin, A noktasından B noktasına gitmeye yarayan vasıtalar olmadığını gösteren OTOPARK.com ailesinin bir ferdi olmaktan dolayı çok mutluyum.

İlgili Makaleler

2 Yorum

  1. Zaten psikopat bi makine bu, daha öteye nasıl gidecekler ve daha da önemlisi bunu kim kullanabilecek?
    Yani @harrismonkey hariç 🙂

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu