Haberler

Çakma Mercedes
RM Design, şimdiki Mercedes-Benz E serisi üstünde çalışarak gelecek modeli ortaya çıkardı.

Bu ayın başlarında E63 AMG S versiyonu için kendi görüşlerine dayanan çizimi ortaya çıkaran tasarımcı, yine boş durmadı ve normal yol versiyonu için görüşlerine dayanan çizimleri yayınladı. Yeni araçta sportif ön difüzör, AMG tarafından tasarlanmış ön ızgara ve çok kollu alaşım jantlar yer aldı. Bu güne kadar bir sürü gizli fotoğrafı yayınlanan E serisinin, hala tam olarak kamuflajsız hali yayınlanmadı. Mercedes yetkililerince yeni E serisinin S ve C serisine tasarım anlayışı olarak benzeyeceği ve tasarım olarak bir sürü gelişmenin deneneceği açıklanmıştı.

Yeni E serisi MRA platformuna dayanan bir otomobil olacak. Eski E serisine nazaran biraz daha büyük olmasına rağmen çok daha hafif olacak. Eğer söylentiler doğruysa 6 yeni motora sahip olacak olan yeni model, 2.9 litrelik 313 beygir güce sahip dizel motoru ve 400 beygirlik 4lü turboya sahip motoru da seçenekler arasında sunacak.

Aracın tanıtımı 2016 yılının başlarında düzenlenecek olan Kuzey Amerikan Uluslararası Otomobil Şovu’nda yapılacak.

Onur KALENDER

1985 doğumluyum. Otomobillere olan sevdam ilk hatırladığım otomobil olan Volvo 360 ile başladı. Geceler boyu uykusuz otomobil dergilerini ezberlemem, kendi tasarımlarımı yapmam ve son olarak da otopark ailesine katılmamla devam ediyor.

İlgili Makaleler

3 Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu