Featured

Peugeot 208 yenileniyor

Mars Turuncu ve farklı dokulu renkleri, 3D LED farları, yeni aksesuarları, Aktif Şehiriçi Fren Sistemi, MirrorScreen Telefon İletişimi, Geri Görüş Kamerası ve Park Assist gibi donanımlarla yenilenen Peugeot 208 geliyor.

3 sindirli PureTech ve Stop&Start sistemine sahip e-HDi dizel motor seçenekleri bulunan, yenilenen Peugeot 208 Ağustos ayında 43 bin 950 TL’den başlayan fiyatlar ile Türkiye pazarına sunuluyor.

Ön yüzde, yeni tampon daha keskin, net ve kaslı çizgiler sergiliyor. Genişletilmiş ön ızgara ve krom çıta tampon içine entegre edildi. Tampon köşelerine yaklaştırılan sis farları ile birlikte bu yeni kimlik, araca daha dinamik ve sportif bir görünüm kazandırıyor.

Ön tasarımda yapılan değişikliklere ek olarak, dinamik ve sportif tasarım, araca daha keskin ve aslansı bir bakış kazandıran yeni çift renkli farlar, siyah ve krom gövde parçaları ve 3D LED’li stoplar ile vurgulanıyor.

Yeni Peugeot 208’in içinde, kompakt direksiyon simidi, göz hizasında yerleştirilmiş gösterge paneli, ikinci donanım seviyesinden itibaren standart olarak sunulan 7″ geniş dokunmatik ekran, radyo, navigasyon, telefon ve yol bilgisayarı gibi çeşitli araç donanımları bulunuyor Buna ek olarak, akıllı telefon ekranının araç ekranı üzerine taşınmasını ve belirli uygulamaların kullanılmasını sağlayan yeni MirrorScreen sistemini barındırıyor.

208 PureTech motor, atmosferik versiyonlar 1.0L PureTech 68hp ve 1.2L PureTech 82hp’nin lansmanından sonra, 1.2L PureTech 110hp turbo-kompresörlü versiyonu tanıtıldı. Quickshift teknolojisine sahip EAT6 Tam Otomatik vites kutusu ile GT Line paketinde sunulacak olan 1.2L PureTech 110hp EAT6 versiyonu segmentteki benzinli otomatik seçeneklerin referansı olarak görülüyor.

GT Line paketi, Peugeot 508 modelinden sonra, şimdi yeni 208 gamında da sunuluyor. PureTech 110hp motor seçeneğiyle 208 GT Line spor tasarımıyla tüketicilerin beğenisine sunuluyor. Dış tasarımda Equalizer radyatör ızgarası, yeni 17” hafif alaşım jantlar ve siyah aynalar, iç mekanda ise spor koltuklarla direksiyon simidi ve alüminyum pedal takımı bulunuyor.

Yenilenen Peugeot 208’de  şehir içinde olası çarpışma riskini azaltan Aktif Şehiriçi Güvenlik Sistemi bulunuyor, 30 km/s hızın altında devreye giren ve ihtiyaç halinde ani frenleme ile olası çarpışmaları engelliyor. Ön camın üzerine takılmış olan kısa huzmeli bir lazer algılayıcı aynı yönde seyreden veya duran bir araç gibi engelleri algılayabiliyor. Sistem çarpışmayı önlemek veya çarpışma hızını azaltarak olumsuz sonuçlarını sınırlandırmak için tam güçlü frenajı otomatik olarak başlatabiliyor. Bazı durumlarda, bu sistem otomatik olarak aracı durdurmaya kadar gidebiliyor ve böylece önden giden araçla çarpışmanın önlenmesini sağlıyor.

yeni-peugeot-208-fiyat-listesi

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı