Haberler

Ruhsatlı tabanca: Bugatti Vision Gran Turismo

Bugatti resmi olarak Vision Gran Turismo konseptinin örtüsünü kaldırdı.

Fransız süper otomobil üreticisi Bugatti “Bu konsept ile Bugatti’nin yarış başarıları ve motor sporlarına olan teknolojik katkılarını göstermek istedik” şeklinde bir açıklama yayınladı. “Bu proje aslında Bugatti’nin 1920 ve 1930’larda Le Mans 24 Saat yarışlarında kazandığı başarılara övgü olarak yaratıldı.”

Bu araç tasarlanırken iki temel kurala çok dikkat edildi: Birincisi araç hiç şüphe bırakmayacak şekilde Bugatti tasarımlarına benzeyecek, ikincisi ise aracın üzerinde her parça gerçekten işe yarayan bir özelliğe sahip olacak.

Araç Polyphony Digital Inc ortaklığı ile sanal ortamda son yarış teknolojileri simülasyonları ve sanal aerodinamik analizler yapılarak tasarlandı. Araç yan tarafından geleneksel Bugatti’lerin tasarımlarına benzerken, ön tarafta at nalı şeklindeki ızgara, 8 LED’li farlar, ön tampon altı kanat ve arka gövde üstü kanat aracın belirgin özellikleri.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR!  Peugeot 2008 | En SESSİZ B SUV MU ? | TEST | OTOPARK
Etiketler

Onur KALENDER

1985 doğumluyum. Otomobillere olan sevdam ilk hatırladığım otomobil olan Volvo 360 ile başladı. Geceler boyu uykusuz otomobil dergilerini ezberlemem, kendi tasarımlarımı yapmam ve son olarak da otopark ailesine katılmamla devam ediyor.

İlgili Makaleler

3 Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı