Haberler

Mert, Fransa’yı salladı
CIK-FIA Karting Academy Trophy’de bu sezon ülkemizi temsil etmeye hak kazanan, genç milli karting sporcusu Mert Dalkıran,kupanın final yarışı için 11-13 Eylül tarihlerinde Fransa’daydı.

Sıralama turlarında 37. sırayı elde eden genç sürücümüz, yarı finalde 13 sıra yükselmeyi başardı ve özellikle de yağmurdaki performansı ile dikkat çekti. Yarı finali 20. sırada tamamlayı başaran Dalkıran, finalde de yükselişini sürdürdü. Yarış sırasında 12’liğe kadar yükselen Mert, Ukraynalı rakibinin teması ile yol dışına çıkınca zaman kaybetti ve final yarışını 19.sırada tamamlayabildi.

2016 sezonunda Avrupa’daki mücadelesini sürdürecek olan genç milli sporcumuz Fransızların ünlü dergisi L’equipe Magazine ile röportaj yaptı, FIA Başkanı Jean TODD ile kısa bir görüşme imkanı buldu…

Sporcumuzu tebrik ediyor, bundan sonraki yarışlarında başarılar diliyoruz.

 

Kaynak: TOSFED

Umut

Otomobil tutkum 3 yaşındayken annemin bana aldığı 1:24 ölçekli Ford Ka'ya karşı duyduğum sempati ile başladı ve büyüyerek devam etti, en son mühendislik okumama sebep oldu. Ayaklarım pedallara, kollarım direksiyona yetiştiğinden beri tekerleği olan herhangi bir araçtan aldığım hazzı başka hiçbir şeyden alamaz oldum. 2012'den beri hayranlıkla takip ettiğim Otopark ailesine 2014 sonunda katılmam hayatımda yeni bir sayfa açtı.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu