Haberler

Fuarda üç DS4
Citroen’in alt markası DS, Frankfurt’a ikisini çok yakında satışa sunacağı üç tane DS4 modeliyle geldi.

Standart DS4 hatchback, çok küçük bir estetik operasyon geçirerek yeni ön ızgara ve LED ön farlara kavuşmuş. Otomobile biraz daha heyecan katmak için DS; çift renk gövde seçenekleri, iç mekanda daha fazla kişiselleştirme ve iPhone arayüzünü multimedya sisteminden kontrol etmeyi sağlayan CarPlay sistemini ve Android/iOS işletim sistemli cihazların ekranlarını direkt olarak otomobile aktaran MirrorScreen özelliğini de DS4’e eklemiş.

Makyajlı DS4’ten sonra göze çarpan yeni DS4 modeli ise Crossback. Adından anlaşılabileceği gibi standart modelin crossover versiyonu olan DS4 Crossback, standart modele göre 30 mm arttırılmış yüksekliği ve çamurluklarındaki plastik detaylarla DS4’ten kendini ayırıyor. Yan aynalar ve arka spoylerde siyah renk kullanılırken, Crossback ile gelen tavan barlarında ise gri renk tercih edilmiş.

DS4 ve DS4 Crossback, 6 ileri manuel şanzıman ile 130 PS ve 230 Nm değerlerine sahip PureTech motoru ve 6 ileri otomatik şanzıman ile sunulan 165 PS/240 Nm’lik THP üniteyi paylaşıyor. DS aynı zamanda sadece standart DS4’te 210 PS ve 285 Nm’lik bir motor da sunacak.
Benzinli motor seçeneklerinin yanı sıra DS4, 3 adet dizel motorla da satın alınabilecek. 6 ileri manuel veya otomatik şanzımanla alınabilen 120 PS/300 Nm’lik BlueHDi ile başlangıç yapılırken, orta seçenek ise yalnızca manuel alınabilen 150 PS/370 Nm’lik BlueHDi olarak belirlenmiş. Dizellerin en tepesinde ise yalnızca otomatik şanzımanla alınabilen 180 PS güç ve 400 Nm tork üreten bir BlueHDi ünite bulunuyor.

Üçüncü ve piyasaya sürülmesi beklenmeyen DS4 modeli ise Crossback baz alınarak geliştirilmiş ve seri üretim modeliyle ufak detaylar dışında neredeyse aynı. Farklılıkları yan aynalarda, jantlarda, tavan barlarında ve ön kısımda kullanılan ve doğal taştan yapılan kaplamalarla başlayan bu konsept, iç mekanda ise saat kayışı tasarımlı doğal deri döşemeleri ile farkını devam ettiriyor.

Ata Aygen

1995 yılında Ankara'da doğdum, Özyeğin Üniversitesi'nde Bilgisayar Mühendisliği okuyorum. Doğduktan yalnızca üç yıl sonra otomobil modelleriyle okumayı öğrenmem, kaçınılmaz sonun habercisi gibiydi. Neredeyse doğuştan gelen bu tutkuyu biraz daha somut işlere dökme isteği de beni Otopark'a getiren şey oldu.

İlgili Makaleler

4 Yorum

  1. iç tsarım çok kötü hala 90lardan kalma direksiyon gibi.
    Konsol berbat. Önceki dsler daha başarılı idi. Hatta ds5de kronnik sorunlar olmasaydı alıcaktık…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu