Dikkat ÇekenlerHaberler

Burçlar ve trafik

Bugün alışılagelmiş haberlerin biraz dışına çıkıyor ve astroloji dünyasına giriş yapıyoruz. Dünya’da ve ülkemizde burçların hararetli tartışmalara sebep olduğunu sık sık görüyoruz. Her ne kadar bu konu ile alakasız insan sayısı da oldukça fazla olsa da kendi burçlarının trafiğe etkisini görmek farklı bir tecrübe olacaktır.

Okuduktan sonra yazılanların sizinle uyuşup uyuşmadığını paylaşmayı unutmayın !

KOÇ
Trafikte bir başka sürücünün onu geçmesine çok sinirlenir. Koç sürücüsü hızlı otomobil kullanmayı sever. Refleksleri çok iyidir. Koç burcu insanını araba kullanırken rahatsız etmeyin, içindeki trafik canavarını uyandırabilirsiniz.
OTOMOBİLİ: Rüyalarını kırmızı bir spor otomobil süsler. Otomobilin müzik sisteminin iyi olması onlar için hayati önem taşır.

BOĞA
Boğa burcu insanı genelde sakin olarak tanınır. Ama trafiğe çıktığında iş değişir. Kinci ve maceraperest olmaları onların direksiyon başındaki tavırları üzerinde belirleyici rol oynar.
OTOMOBİLİ: Doğaya düşkünlüğü otomobil seçiminde de kendisini gösterir. Rahat otomobilleri tercih ederler. Otomobilde aradıkları renk gri ve kırmızıdır.

İKİZLER
İkizler burcu insanı hangi yaşta olursa olsun genç ve çocuksu kalmayı başarır. Maceradan hoşlanır ve çok meraklıdır. Trafikte sinirli ve sabırsızdır.
OTOMOBİLİ: Değişken karakteri farklı otomobilleri beğenmesine yol açar. Biraz maymun iştahlıdır. Seçtiği otomobil mutlaka modern ve moda olan bir otomobil olmalıdır.

YENGEÇ
Yengeçler ölçülü ve dikkatlidir. Direksiyon başında da titizdirler. Trafik kurallarına uymaya özen gösterirler ve birisi bir hata yaptığında oldukça sinirlenirler. Emniyet kemeri takmadan asla yola çıkmazlar.
OTOMOBİLİ: Onlar için otomobilin görünüşünden çok özellikleri önemlidir. Genelde aile otomobillerini tercih ederler. Fazla hız yapmamalarına rağmen güçlü motorlu otomobilleri severler. Bir markaya güven duyarlarsa kesinlikle değiştirmezler.

ASLAN
Otomobil kullanırken kendine çok güvenir. Can sıkıcı olaylar karşısında soğukkanlılığını korumayı başardığı için hemen hemen hiç hata yapmaz.
OTOMOBİLİ: Soğukkanlı olan Aslan burcu insanı kendine güven veren, güçlü ve sağlam otomobilleri tercih eder. Bu nedenle aslan burcu insanının hayalini her türlü lüks ve konfora sahip araçlar süsler.

BAŞAK
Hayatının bir parçası olan titizliği araba kullanırken de gösterir. Kurallar konusunda özenlidir. Ancak sabahları sinirli olur ve otomobil kullandığında etrafa öfke saçabilir.
OTOMOBİLİ: Detaylara önem verir, otomobilinde de konfor ister. Sağlam, geniş ve ekonomik bir otomobil tam onlara göredir.

TERAZİ
Trafikte son derece kibar olmalarına karşın oldukça kararsız davranışlar sergilerler. Sürekli diğer otomobillere bakarlar. Otomobil kullanmak onlar için kesinlikle zevkli bir iş değildir.
OTOMOBİLİ: İç ve dış dizayn önem taşır. Teknik ayrıntılar genellikle fazla önemli değildir. Bir Terazi için otomobilin çizilmesi tam bir felakettir.

AKREP
Çok kıskanç olmasıyla tanınan Akrep burcu, hataları affetmeyen ve saldırmak için fırsat kollayan bir karaktere sahiptir. Sakin görünseler de bir hata ile karşılaştıklarında bağırıp çağırmaktan geri kalmazlar.
OTOMOBİLİ: En son model, hızlı ve performanslı otomobillerden hoşlanırlar. Motor, onlar için yakından ilgilendikleri ve bilgi sahibi oldukları bir şeydir. Eğer Akrep burcu bir arkadaşınız varsa sakın otomobilini eleştirmeyin.

YAY
Özgürlüğüne düşkün olan Yay burcu maceraya bayılır. Kendisini çok iyi tanır ve özelliklerinin farkındadır. Trafikte korkusuzdur. Trafik kurallarına uyar ve diğer sürücülere saygılıdır.
OTOMOBİLİ: Konforlu ve sevimli otomobillerden hoşlanır. Sahip oldukları otomobilin herkeste bulunmasını istemezler. Üstü açık ya da en azından sunroof’lu bir otomobil tercih ederler.

OĞLAK
Oğlak burcu yönetici olmak için yaratılmıştır. Organizasyon yeteneği güçlüdür. Reflekslerine, hızına yani otomobiline hakimdir. İyi bir sürücüdür.
OTOMOBİLİ: Kullandığı otomobil mutlaka en son model olmalıdır. Satış sonrası servis hizmetlerine de büyük önem verir.

KOVA
Hayatını olduğu gibi trafik kurallarını da hiçe sayar. Trafikteki sürücüleri küçümser.
OTOMOBİLİ: Kova burcu insanı otomobilinin dikkat çekici ve son model olmasını ister. Otomobilde aradığı özellikler arasında ilginç tasarım, güçlü motor ilk sıralarda yer alır.

BALIK
Hayalci ve romantik Balık trafikte kurallara bağlıdır. Dalgın oldukları için tehlikeli durumlar yaratabilirler.
OTOMOBİLİ: Canlı renkleri severler. Kullanılmış otomobil almaktan çekinmezler. Sık otomobil değiştirirler. Seyahati sevdikleri için rahatlık önemlidir.

Kaynak : Ufuk Sandık / Sabah

 

Etiketler

Baris Inselel

25 yaşında, Özyeğin Üniversitesi Havacılık ve Uzay Bilimleri Fakültesi mezunu insan evladı. 4 teker ve 2 teker sevdasını Otopark.com çatısı altında sürdüren bir petrolhead.

İlgili Makaleler

24 Yorum

  1. otomobil düşüncem uyuşuyor ama trafikte hayatta insanları küçümsemem ve canımıda sokakta bulmadım 😀 Galiba bunu yazanın eski sevgilisi kova burcuymuş 🙁

  2. Terazi burcuyum ancak yükselenim Oğlak. Benim için iç-dış dizayn elbette ki çok önemli ve arabamı -hele ki o araba Volvo ise- çizen birini görsem muhtemelen elimde kalır, öyle deliririm. Ayrıca reflekslerim epey kuvvetlidir -bizim buralarda yola atlayan çok teyzeler amcalar oluyor-. Arabanın son model olması ve servisin kaliteli olması büyük önem taşır -sırf bu yüzden iPhone kullanıyorum desem yeridir-.

  3. burç yorumlarında herkes övülmeyi sever.. buradaki yorumlarda insanların hoşuna gidecek şeyler olmuş hep 🙂 diğer burçların yorumlarını kendi burcunuz gibi okumaya çalışın mutlaka size ait yönler çıkacaktır

  4. Yay olmamış trafik kurallarına radar haricinde hiç uymaz. Trafikte önünde ve arkasından araç takip etmesinden hoşlanmaz. Hızlı araçlardan hoşlanır üstü açık cam tavan veya sunroof hiç sevmez ?

    1. İşte bu 😀 Trafikte önümde ve arkamda araba olmayacak, bunun için hep hız yapıyorum 😀

  5. İkizler burcuyum burda yazılanın aksine eski klasik otomobillere ilgi duyuyorum hatta sahibiyim. Yine de renkli bir yazı, yazanın eline sağlık yazanın takipteyiz 😀

  6. Akrebim otomobil konusunda doğru demişsiniz trafikte de en ufak hatalarda bağırıp çağrımam ve kıskanç değilimdir Saldırmak için fırsat kollamıyorum 😀

  7. Terazi burcuyum ama yazılanlar beni hiç anlatmıyor. Özellikle de araba kullanmayı çok seven biri olarak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı