Haberler

Infiniti’den oyun severlere
Infiniti, GranTurismo 6’da oyun severlere farklı bir deneyim yaşatacak olan “Concept Vision GranTurismo” modelinin tanıtımını yaptı.

Şirket yetkilileri, şimdilik sanal olarak ortaya çıkarılmış “Concept Vision GranTurismo”nun sadece tasarım anlamında bir örnek olmadığını, Infiniti’nin gelecekteki yüksek performanslı otomobillerinin de nasıl olacağına dair fikirler verdiğini belirtiyorlar. Infiniti Design yarışmasına “Infiniti GT” ismiyle katılarak yarışmayı kazanan model, Beijing’deki Infiniti Design Team tarafından tasarlandı.

Japon markadan gelen bilgilere göre konsept, aerodinamik ve motor performansı gibi teknik kriterlerin hesaplanması ile eksiksiz bir inceleme sonucunda oluşturulmuş. Ön aksın arkasına konumlandırılmış motor ve şanzıman ile ağırlık dağılımının 45:55(ön-arka) oranında olması sağlanmış. Ön ve arka bölümlerde kullanılan difüzör ile birlikte aracın arkasında daha önce görülmemiş bir şekle sahip olan spoiler kullanılırken, aracın altından geçen havanın akışını kontrol eden bir sistem sayesinde gövde tasarımından ödün vermeden yüksek performanslı bir otomobil yaratılmış.

Infiniti’nin GranTurismo 6 için sanal olarak hazırladığı süperspor otomobil şimdilik sadece Playstation 3 kullanıcılarının hizmetine sunulmuş durumda.

Burak Yavuz

1985 Ankara doğumluyum. Fırat Üniversitesi Otomotiv Öğretmenliği mezunuyum.Şuan bir hava yolu şirketinde uçak yapısal teknisyeni olarak çalışıyorum. 6-7 yaşımdan beri arabalarla iç içeyim. 1992 yılından bu yana biriktirdiğim, otomobil dergilerinden oluşan geniş bir koleksiyonum var. Videolarını ve haberlerini beğenerek takip ettiğim otopark.com ailesine :"Nasıl yardımcı olabilirim?" düşüncesiyle katıldım. Kimi zaman mutluluğumuza kimi zaman da hüznümüze ortak olan otomobillerin, A noktasından B noktasına gitmeye yarayan vasıtalar olmadığını gösteren OTOPARK.com ailesinin bir ferdi olmaktan dolayı çok mutluyum.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu