Haberler

Zirvedeki isim ”Berkay BESLER”
Milli Karting Sporcumuz Berkay Besler, uluslararası başarılarına bir yenisini daha ekledi. Berkay, Macaristan’da yapılan CEE (Orta ve Doğu Avrupa) Rotax Max Challenge’ın son yarışının ardından kupaya uzanarak ülkemize büyük bir gurur daha yaşattı.

Bu sezon 3 farklı kulvarda yarışan ve dünyanın en zorlu karting serilerinden olan Rotax Max Euro Challenge’da çok iyi performans ortaya koymasına ve iyi sonuçlara imza atmasına rağmen yaşadığı şanssızlıklar nedeniyle istediği şampiyonluğa ulaşamayan Berkay Besler, “bu kez şampiyon olacağım ve bunun için gidiyorum” dediği CEE Rotax Max Challenge’ın Macaristan ayağında akıl dolu bir yarış stratejisi izledi. Daha önceki dört yarışta topladığı puanlarla avantajlı olan temsilcimiz, Pannonia-Ring pistindeki mücadelenin yarı final yarışında temposunu koruyarak, altıncı sırada finiş gördü.

Final yarışında ise Berkay’a beşinci olması yetiyordu. Bunun bilinci ile riske girmeyerek, belirlediği tempoda yarışan genç yetenek, damalı bayrağı dördüncü sırada görerek, 336 puanla 2015 CEE Rotax Max Challenge Senior Kategorisi Birincisi oldu. Kupada ikinciliği 335 puanla Avusturyalı Niki Kresse, üçüncülüğü de 322 puanla bir başka Avusturyalı Daniel Machacek elde etti.

Üst üste üç Türkiye Şampiyonluğu, iki dünya üçüncülüğü, iki Champion-Kart Uluslararası Finali birinciliğinin ardından bu sonuçla kariyerine bir de CEE Rotax Max Challenge birinciliği ekleyen Berkay Besler, “Ülkeme böyle bir başarı yaşattığım ve İstiklal Marşımızı uluslararası arenada yeniden dinletebildiğim için çok mutluyum” şeklinde konuştu.

Kaynak: Tosfed

Kaan HACIOĞLU

Otopark.com'la ilk tanıştığımda 11 yaşında bir çocuktum. Şimdi ise otomobil tutkunluğunun zirvesindeyim. Yalova Doğa Koleji'nde eğitim hayatımı sürdürüyorum. Sunum yapmayı ve babamın FD6'sını kurcalamayı severim. Her ne kadar ilk kez sürücü direksiyonuna oturduğum araç Civic olsa da ruhumda kırmızı bir Cupra yatar.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu