Haberler

Gurbetçilerin getirdiği araçlar için süre uzatıldı
Resmi Gazete’de yayımlanan Bakanlar Kurulu kararına göre, Türkiye Gümrük Bölgesine getirilen kişisel kullanıma mahsus kara taşıtları 24 ay, binek ve yük hayvanları ile bu hayvanların çektikleri taşıtlar da altı ay süre ile kullanılabilecek.

Başbakan Ahmet Davutoğlu, 3 Mayıs 2015’te Almanya’nın Dortmund şehrinde yurtdışından getirilen araçların Türkiye’de kalış süresini 2 yıla çıkaracaklarını açıklamıştı.

Kaynak: NTV

Kaan HACIOĞLU

Otopark.com'la ilk tanıştığımda 11 yaşında bir çocuktum. Şimdi ise otomobil tutkunluğunun zirvesindeyim. Yalova Doğa Koleji'nde eğitim hayatımı sürdürüyorum. Sunum yapmayı ve babamın FD6'sını kurcalamayı severim. Her ne kadar ilk kez sürücü direksiyonuna oturduğum araç Civic olsa da ruhumda kırmızı bir Cupra yatar.

İlgili Makaleler

10 Yorum

 1. Artık Gürcü otomobillerine rağbet artar ve onlarında fiyatları uçar herhalde

 2. Şimdi bi akrabamız almanyadan gelse arabayı bıraksa biz 2 yıl sorunsuz kullanabilecek miyiz burda?

  1. Araba onun ğzerine kayıtlı olduğundan kullanamazsınız diye biliyorum. Bilen arkadaşlar yeşillendirsin lütfen.

 3. Herkese merhaba, Fransa’da yasayan hukuk ogrencisiyim;
  Araci eskiden de getirip 6 ay birakabiliyorlardi, ancak araç sahibinin noterden kullanacak kisiye vekalet vermesi gerekmekte. 24 ay oldugunda Turk kanunlarinca problem yok, ancak bu sefer aracin kayitli oldugu ulke sorun yaratabilir (24 ay sure zarfi için).
  Eskiden yurt disina çikan arac (yani Turkiye’ye giren), tekrar kayitli oldugu ulkeye girdiginde yine 6 ay kalmasi gerekiyordu. Bu sureyi astiginizda her gun için belirli bir para cezasi kesiliyor.
  simdilik bildiklerim bunlar.

 4. Güya Gürcistan’dan gelen arabalar için bu muhabbeti kısacaklardı? Enteresan olmuş. Hangi gurbetçi burada gelip 2 yıl kalıyor ki arabasıyla? Seçim muhabbeti olmasın?

 5. Bildiğim kadarıyla aracın üzerine kayıtlı olduğu kişinin birinci derece yakınları hariç kimse aracı kullanamıyor. Yani “dayım bmw getirdi 2 senede bir gir çık yaparım” mantığı yok. Temizinden Gürcü bir kız alacaksın arabanın yanında promosyon olarak yoksa bu iş zor.

 6. benim bilidğim bu süre sadece emekliler için oldu normal kişiler için değil haberin doğruluğunu bir kontrol edin.ayrıca aşağıda vekalet tc de sorun olmaz demiş oda yanlış tr de vekaletle araç binmek yasaktır sadece 1.dereceden kişiler binebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu