Haberler

Motorin, benzin ve LPG’de indirim

Dünya gazetesinden Selçuk Altun’un haberine göre akaryakıt ürünlerinden motorine 12 kuruş indirim yapıldı.

Bu gece yarısından yapılacak indirim sonrasında İstanbul’da motorinin litresi 3,90 TL’den 3,78 TL’ye; Ankara’da 3,95 TL’den 3,83 TL’ye düştü.

Benzinin litresine ise bu gece yarısından itibaren geçerli olmak üzere 9 kuruş indirim geldi. LPG ise 6 kuruş ucuzlayacak.

İndirim sonrasında İstanbul’da 95 oktan kurşunsuz benzinin litresi 4,65 lira seviyelerinden 4,56 TL seviyelerine; Ankara’da 4,67 TL seviyeleridnen 4,58 TL seviyelerine gerileyecek.İndirimli fiyatlar bu gece yarısından itibaren geçerli olacak.

İndirimde Brent petrolün iki gündür yaşadığı düşüş sonrasında 50 dolar/varil seviyesinin altına inmesi etkili oldu.

Kaynak: Hürriyet, Milliyet

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR!  Destek üzerine destek; Oyak Renault da salgın karşıtı desteğini açıkladı
Etiketler

Umut

Otomobil tutkum 3 yaşındayken annemin bana aldığı 1:24 ölçekli Ford Ka'ya karşı duyduğum sempati ile başladı ve büyüyerek devam etti, en son mühendislik okumama sebep oldu. Ayaklarım pedallara, kollarım direksiyona yetiştiğinden beri tekerleği olan herhangi bir araçtan aldığım hazzı başka hiçbir şeyden alamaz oldum. 2012'den beri hayranlıkla takip ettiğim Otopark ailesine 2014 sonunda katılmam hayatımda yeni bir sayfa açtı.

İlgili Makaleler

10 Yorum

  1. Rusyanin Suriye’ye müdahalesi orta vadede petrol fiyatlarını yukseltebilir. Aynı zamanda İranın da bölgede olması ister istemez istikrarsizikla beraber fiyatları yukarı çekebilir. İkisi de enerji hammaddesi ihraç eden ülkeler. Tankeri olan varsa stok yapsın 😛

    1. Petrolun fiyatını belirleyenler opec ülkeleri yani araplardır. Bunlarda amerikanın köleliğini yapıyorlar. Amerka 1-1,5 yıldır petrolün varil fiyatınk düşürerek rusya ya zarar veriyor zaten. Rusyanın, abdnin istemediği birşey yapması demek petrol fiyatlarının daha da düşmesi demektir bu yüzden.

  2. Benzin 4.50 zaten şuan, haberi görünce içimde bir kıpırdama olmuştu böyle ama nasip değilmiş

  3. Ham Brend Petrol Fiyatları artık hiç ilgimi çekmiyor. Ne zaman üzerine uygulanan vergi oranlarıyla ilgili bir gelişme olur , işte o zaman haber değeri taşır.

  4. arkadaş benzin fiyatlarından haberiniz mi yok istanbulda benzin şu an 4.52 zaten? böyle yalan yanlış haber yapacağınıza hiç yapmayın daha iyi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı