Haberler

Big Stig
BBC, Top Gear programının ünlü sürücüsü Stig için devasa bir heykel yaptırdı.

İsmine “Big Stig” Devasa Stig adını verdikleri heykel 9 metre uzunluğunda ve fiberglas(cam elyafı)’tan yapılmış. 3 heykeltıraşın özenli çalışması sonucu 2 ayda tamamlanan proje, Stig’i ölümsüzleştirmiş.

İngiltere’nin Surrey şehrindeki Dunsfold Aerodrome test pistinden 3 günlük yolculukla, Polonya’nın başkenti Varşova’ya getirilecek. Sadece kafasının uzunluğu 3.6 metre olan heykel; Hollanda’nın başkenti Amsterdam, Almanya’nın başkenti Berlin ve Polonya’nın Poznan şehirlerinde sergilendikten sonra son durağına ulaşmış olacak.

“BBC Brit” adı verilen ve ilk yayınına 1 Şubat’ta Polonya’da başlayacak küresel kanalını tanıtmak için yapılan kampanya, Top Gear programının BBC için olan önemini ortaya koyuyor. Bu kanal daha sonra diğer ülkelerde de yayın hayatına başlayacak.

Onur KALENDER

1985 doğumluyum. Otomobillere olan sevdam ilk hatırladığım otomobil olan Volvo 360 ile başladı. Geceler boyu uykusuz otomobil dergilerini ezberlemem, kendi tasarımlarımı yapmam ve son olarak da otopark ailesine katılmamla devam ediyor.

İlgili Makaleler

3 Yorum

  1. Stig ile söylenen sözlere bayılıyorum, yılbaşında Fare yiyormuş, testisleri ile bira açabiliyormuş v.s arabadan hiç anlamasam sırf bu sözler için izlerim programı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu