Haberler

Mercedes çocukları çarpışmayan oyuncaklarla kandırdı
Cocuklar çarpışan arabaları severler. Gerçekte ise bu yetişkinler için geçerli değil. Şirketin en son güvenlik sistemlerini tanıtmak için hazırlanmış olduğu bu video da duruma bu açıdan bakıyor.

Eğlenceli videoda, Mercedes çocuklara içinde güçlü mıknatıslar olan oyuncak araba seti veriyor ve birbirlerine çarptırmaları isteniyor. Sonrası ise çocuklar için çok eğlenceli değil.

Aslında bu reklam, firmanın artı fren asistan sisteminin (Brake Assist System Plus / Mercedes’in otomatik fren sistemi için verdiği isim) yeni Mercedes C serisinde mevcut olduğunu gösteriyor. İki radar teknolojisini kullanan sistem (biri ızgaradaki Mercedes yıldızında, diğeri ön tamponda) yoldaki diğer araçları tespit ediyor ve gerektiği anda fren uyguluyor. Ayrıca fren lambalarını da yanıp sönecek şekilde çalıştıran sistem arka taraftakileri uyarıyor.

Bu yaratıcı reklam Almanya’da Jung von Matt/Alster reklam ajansı tarafından ortaya çıkartılmış. Reklam bizi çok akıllıca ve basit bir yol ile etkilemeyi başarıyor. Cocukluğunuzu düşündüğünüzde kendinizden bir şeyler bulduğunuzu sanıyorum.

https://www.youtube.com/watch?v=6KgJuiXpsrM

Etiketler

Nihat Özkuş

1985 İstanbul doğumluyum. DEÜ mezunu İnşaat Mühendisiyim. Otomobil çocukluk tutkum. Direksiyon başında geçince yüzümde bir gülümseme oluşuyor. 2004'ten beri Tosfed gözetmeniyim ve artık Otopark'ın bir parçasıyım.

İlgili Makaleler

4 Yorum

    1. onu da duşunmüşlerdir bence 😀
      biz türkler hemen bi açık bulma peşindeyiz ne değişik bi milletiz 😀

  1. Yanlız oyuncaklar cok güzelmiş ha bana eskiyi hatırlattı halıya yatıp kesici yapmalar falan 😀

  2. Yeni superblerde standart bu sistem. ki işe de yarıyor. 110 ile gidiyordum. ileride trafik kapanmış. araçlar yavaşlamış. uyarı sesiyle beraber freni yaptı benden önce. adaptif hız sabitleyici de çok güzel çalışıyor. hatta bir gece benden önce yoldaki motorsikleti fark edip yavaşladı. yaya algılaması yok ama diğer yaptıkları bile yeterli. yakın takip eden benim gibi sürücüler için çok iyi bir sistem. hatta araç otomatikse dur kalk bile yapıyor sizin için. benim aracım manuel.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı