Haberler

Toyota C-HR’ın seri üretimi önümüzdeki yıl Cenevre’de sahneye çıkacakSöylentilere bakılırsa Toyota, C-HR konseptinin seri üretim versiyonunu önümüzdeki sene Cenevre Otomobil Fuarı’nda tanıtacak. Yabancı kaynaklardan alınan bilgiye göre Toyota bilgiyi doğruladı ve aracın satışının yaz sonundan önce başlayacağını duyurdu. Henüz resmileşmiş olmasa da, araç büyük ihtimalle Avrupa’da Auris Cross olarak adlandırılacak.

Büyük olasılıkla Japon şirket yeni kompakt crossover modelini beş kapılı olarak çıkartacak. Yeni araç, Toyota’nın yeni Prius’ta da kullandığı TNGA (Toyota New Generation Architecture / Toyota Yeni Jenerasyon Mimarisi) platformu üzerine inşa edilecek.

C-HR, RAV4’ün altına konumlandırılırken, Nissan Juke’a rakip olacak. Hibrid sistem çekirdeği oluştururken, dizel ve benzinli motor seçenekleri de düşünülmekte.

Nihat Özkuş

1985 İstanbul doğumluyum. DEÜ mezunu İnşaat Mühendisiyim. Otomobil çocukluk tutkum. Direksiyon başında geçince yüzümde bir gülümseme oluşuyor. 2004'ten beri Tosfed gözetmeniyim ve artık Otopark'ın bir parçasıyım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu