Haberler

Bata çıka bitti: Orhangazi Rallisi
2015 TOSFED Rallikros Kupası’nda sezonun ilk 2 yarışı, 25 Ekim günü Ege Otomobil Sporları Kulübü (EOSK) ve Eskişehir Otomobil Sporları Kulübü (ESOK) tarafından, Bursa İznik Gölü Kenarında yer alan Orhangazi parkurunda düzenlendi. 24-25 Ekim olarak 2 gün planlanan yarışlara, cumartesi günü aşırı yağış izin vermeyince, her iki yarış da aynı gün gerçekleştirildi.

Pazar sabahın ilk saatlerinde güneşin yüzünü göstermesi ile rahat bir nefes alan organizasyon görevlileri, Orhangazi Belediyesi ekiplerinin yoğun çalışmaları ile kısa sürede parkuru hazır hale getirmeyi başardılar. Bursalı sporseverlerin büyük ilgi gösterdiği ve her eleme turunu nefeslerini tutarak izlediği organizasyon, otomobillerin motor hacimlerine göre belirlenen 3 ayrı kategoride koşuldu. Her kategoride 4 ayrı eleme yarışı ve final yarışı olmak üzere toplam 15 eşleşmeden oluşan TOSFED Rallikros Kupası 1.ayağı 16 sporcunun büyük çekişmesine sahne oldu.

Kategori 1’de Citroen Saxo VTS ile Bursa’dan Yiğit Yalçın birinci, İstanbul’dan Peugeot 106 GTI ile Vehbi Usluoğlu ikinci ve İzmir’den yine Peugeot 106 GTI ile Uygar Birgili üçüncü olarak podyumda yer aldılar. Kategori 2’de Control2 ile Halid Avdagiç birinciliğin sahibi olurken, Renault Clio Ragnotti ile Bursalı Hakan Ertarman ikinci ve yine benzer bir otomobille Bursa’dan İsmet Toktaş üçüncü sırada günü tamamlayan sporcular oldular. Kategori 3’de ise günün en hızlı ismi yarışa Mitsubishi Lancer EVO VI ile Kuzey Kıbrıs’tan katılan Ömer Yıldız oldu. Bursalı Osman Uğur Mitsubishi Lancer EVO IX ile ikinciliği elde ederken, Ankaralı sporcu Sinan Saatçi Mitsubishi Lancer EVO IV ile üçüncülüğün sahibi oldu.

Oldukça renkli ve heyecanlı görüntülere sahne olan TOSFED Rallikros Kupası 2.ayağında ise birinciler yine değişmedi… Kategori 1’de Citroen Saxo VTS ile Bursa’dan Yiğit Yalçın bir kez daha birinciliğe uzanırken, İstanbul’dan Nissan Micra ile Gürkal Menderes ikinci ve İzmir’den Peugeot 106 GTI ile Uygar Birgili üçüncü oldular. Kategori 2’de Control2 ile Halid Avdagiç bir kez daha damalı bayrağın altından geçen ilk isim olurken, Renault Clio Ragnotti ile Bursalı iki sporcudan Hakan Ertarman ikinci İsmet Toktaş üçüncü sırada podyuma çıkan isimler oldular. Kategori 3’de günün en hızlısı bir kez daha Mitsubishi Lancer EVO VI ile Kuzey Kıbrıs’tan Ömer Yıldız olurken, Ankaralı sporcu Sinan Saatçi Mitsubishi Lancer EVO IV ile ikinciliğin ve final turlarını sağ ön lastiği patlak olarak tamamlayan Bursalı Osman Uğur Mitsubishi Lancer EVO IX ile üçüncülüğün sahibi oldu.

TOSFED Rallikros Kupası’nda sezonun 3.ve 4. yarışları yine Orhangazi Belediyesi katkırıyla Bursa Otomobil Sporları Kulübü (BOSSEK) ve Kocaeli Otomobil Sporları Kulübü (KOSDER) tarafından 28-29 Kasım tarihlerinde Orhangazi Parkurunda gerçekleştirilecek.

Editör yorumu: ”Pist ilk başta o kadar ıslak gözükmüyordu, fakat ilk çıkan Evoların bile saplandığı(görünmez oldular) pistte Halid Avdagiç’in Control 2’si bir Drift Fest’e gelmiş havası verdi. Günün sonlarına doğru pistin kuruduğunu düşünüp bir kaç poz yakalamak için piste yaklaştım, ilk araç geçtikten sonra tshirtüm ‘Kirlenmek güzeldir’ reklamına döndü.”

Önümüzdeki günlerde siz takipçilerimiz için bu organizasyon ile ilgili bir sürpriz web sitemizde yer alacak. Takipte kalın.

Kaan HACIOĞLU

Otopark.com'la ilk tanıştığımda 11 yaşında bir çocuktum. Şimdi ise otomobil tutkunluğunun zirvesindeyim. Yalova Doğa Koleji'nde eğitim hayatımı sürdürüyorum. Sunum yapmayı ve babamın FD6'sını kurcalamayı severim. Her ne kadar ilk kez sürücü direksiyonuna oturduğum araç Civic olsa da ruhumda kırmızı bir Cupra yatar.

İlgili Makaleler

2 Yorum

  1. Kaan Bey, alt başlığınızda anlatım bozukluğu var. Ertelendi, demek; zaten iptal olmadığı anlamına da gelir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu