Haberler

Tesla’nın resmi Türkiye ofisi kuruldu
Elektrikli otomobillerde bir devrin başlangıcını yapan Tesla, Türkiye’de doğrudan satışlara başlamak için bir süredir iş ilanları veriyordu. İş başvurularını sonuçlandıran marka, geçtiğimiz günlerde İstanbul’da resmi bir ofis kurdu.

“TESLA MOTORLARI SATIŞ VE HİZMETLERİ LTD. ŞTİ.” ticari ünvanıyla 12 Ekim’de kurulan şirketin merkez ofisi İstanbul/Levent’te bulunan Metrocity AVM’de. Tesla’nın Avrupa merkezi olan Hollanda’ya doğrudan bağlı olan Tesla Türkiye’nin 10.000 liralık bir sermayeyle kurulduğunu da ekleyelim.

Şirketin resmi olarak faaliyete geçmesinin ardından 2016’da Tesla’nın Türkiye’de bir satış mağazası açacağını düşünüyoruz. Kısa zamanda pek çok kesim tarafından takdir edilen marka 2015 sonuna kadar İstanbul’da bir tane Supercharger istasyonu kuracak. Bu istasyonların sayısının 2016’da 9 şehire çıkacağı Tesla’nın yayınladığı gelecek haritasında görülüyor.

Tesla’nın kuruluşuyla ilgili detaylı bilgi içeren Resmi Gazete sayfasına buradan ulaşabilirsiniz.

Kaynak: Teslaturk.com

Batuhan Karalar

Otomobiller içimde bitmek tükenmek bilmeyen bir tutku cevheri. Bu cevher, OTOPARK.COM ailesine katılmam ile beraber açığa çıktı. Yazdıkça daha çok şey öğreniyorum ve bu da otomobiller ile olan bağımı daha da kuvvetlendiriyor.

İlgili Makaleler

3 Yorum

  1. nihayet..tesla öldü lakin fikirleri hala yaşıyor cereyanı bulduğu yetmezmiş gibi araba işinde de harikalar yaratan bir vasıta zinciri var ziyaret edeceğim

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu