Haberler

Countryman’in JCW versiyonu yakalandı
Hafif kamuflajlı 2017 MINI Countryman’ in John Cooper versiyonu test edilirken yakalandı.

Kamuflajlı fotoğraflar, ikinci jenerasyon MINI Countryman’in kamuflajlarından kurtulup biraz daha JCW ruhuna büründüğünü gösteriyor.

Casus fotoğraflardan anlaşılması zor olsa da, Countryman’ in 10 mm uzatıldığı ve 150 mm genişletildiği gelen haberler arasında. Bu artış, MINI’nin her yeni modelinde boyut olarak büyümeye yönelmesinden dolayı pek sürpriz olarak karşılanmadı.

Diğerleri ile aynı platformu (UKL) paylaşacak olan Countryman, standart olarak önden çekişli, isteğe bağlı olarak ise dört tekerlekten çekiş sistemiyle beraber sunulacak. Güç, sıralı bir şekilde etkili olan 3 ve 4 silindirli turbo beslemeli benzinli veya dizel motorlarda üretilecek.

Countryman’in en çekici özellikleri ise, 2.0 litre ile beraber gelen 231 bhp (170 kW) ve 320 Nm torku ve şüphesiz fotoğraflarda da görüldüğü gibi agresif JCW görüntüsünü tamamlayan kırmızı ön fren kaliperleri.

Fotoğraflara dikkatlice bakıldığında, JCW versiyonunun hala geçici ışıklandırma grubuna sahipken, Countryman’in ön farlarını ve stoplarını bünyesinde bulundurduğunu görebiliyoruz.

Henüz onaylanmamış olsa da, MINI’nin daha zorlu off-road kabiliyetlerine sahip olan bir araç için planlarının olduğu söylentileri otomobil medyasında hızla yayıldı.

Eğer off-road versiyonunun planlarına yeşil ışık verilirse, 2017’nin ikinci yarısında bu özel varyasyonun da kullanıcılarına sunulması bekleniyor. Büyük ihtimalle arttırılmış kabin yüksekliği, standart olarak sunulan AWD ve daha fazla plastik malzemeye yer verecek olan varyasyonun, sadece altyapı olarak değil kozmetik olarak da off-road‘a hazır olması bekleniyor.

Normal MINI Countryman 2016’nın sonlarına doğru gözler önüne serilmesi gelen haberler arasında iken, JCW versiyonunun ise normal versiyondan bir kaç ay sonra kullanıcılarıyla buluşacağı tahmin ediliyor.

Etiketler

Haktan Karatepe

Otomobiller, hayatımda ilgiyle uğraşırken büyük zevk aldığım şeylerin en başında geliyor. Sürekli bir şeyler öğrenmeye çalışıp, kendimi geliştirmek adına uğraşıyorum. Bu öğrenme sürecinde Otopark.com ile beraber yürüyorum. E.C.A Elginkan Anadolu Lisesi son sınıf öğrencisiyim.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı