FeaturedHaberler

Tesla, Model 3 üretim hedefini farkla tutturdu!
Elektrikli otomobil üreticisi Tesla’nın, Model 3’ün haftalık üretimiyle ilgili belirlediği hedefi tutturup tutturamayacağı merakla bekleniyordu. Elon Musk, üretim hedefinin farkla geçildiğini duyurdu!

Tesla, Model 3’te haftalık 5.000 üretim barajını aştı!

Amerikalı markanın bugün açıkladığı ikinci çeyrek verilerinde, üretilen otomobil sayısı %55’lik artışla 53.339 adet olarak görünüyor. Model S ve X’in üretim rakamları 24.761 araca yükselirken, Model 3 ise 28.578 araçla iki modeli de geride bıraktı.

Hatırlanacağı üzere Tesla, Haziran sonunda Model 3 için haftalık 5.000 araçlık bir hedef koymuştu. Yapılan açıklamada son hafta 5.031 Model 3 üretilerek bu hedefin aşıldığı vurgulandı. Haftalık 7.000 Model 3 teslimatına ulaşıldığını açıklayan Elon Musk’ın üretimin başına geçmesiyle beraber fabrika çevresine portatif çadırlar kurdurduğu biliniyor. Hedefin tutturulmasında uygun maliyetli bu çadırlarda yapılan üretimin etkili olduğu tahmin ediliyor.

Tüm bunlara rağmen Tesla’nın önünde daha çok uzun bir yol var. Zira 420.000’den fazla aktif Model 3 rezervasyonu var ve tüm siparişlerin tamamlanması için 1,5 yıllık bir zamandan söz ediliyor. Bu durumda Amerikan üreticinin mevcut araç teslimatlarını hızlandırmak adına yeni üretim tesisleri açması gerekiyor.

Batuhan Karalar

Otomobiller içimde bitmek tükenmek bilmeyen bir tutku cevheri. Bu cevher, OTOPARK.COM ailesine katılmam ile beraber açığa çıktı. Yazdıkça daha çok şey öğreniyorum ve bu da otomobiller ile olan bağımı daha da kuvvetlendiriyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu