Haberler

124 Spider, Fiat’ın çehresini değiştirmek için geliyor
Abarth’ın yeni Fiat 124 Spider’ı ilk kez çift egzoz ile kamuflajlı olarak yakalandı.

Kullanışsız hatchbackler yapmak ile geçen yılların ardından Fiat, nihayet 2017 model 124 Spider ile spor araba sektörüne geri dönüyor. Eşit miktarda eleştiri ve övgü aldıktan sonra, bu yıl Los Angeles Otomobil Fuarı’nda ki en büyük sahneye çıkış 124 Spider’a aitti.

Mazda’nın hıza ihtiyacı yok ve Mazda, Miata’nın turbo versiyonu olmayacağı konusunda son derece kararlıydı. Bununla beraber 124 Spider, hardcore bir Abarth versiyonu sunarak pantolonlarınızı tutuşturmaya çalışacak.

Ve burada üretimi durdurulmuş Punto Abarth gibi hafif baharatlı bir şeyden bahsetmiyoruz, bahsettiğimiz şey dikkatsiz bir ısırıkta sizi öldürebilecek acı biberler gibi.

Standart 124 Spider modeli 160 beygire sahipken (Avrupa’da 140 beygir), Abarth versiyonu 200 beygir civarında bir güce ulaşacak. Henüz bu gücün, var olan 1.4 litrelik turbodan mı veya Alfa 4C’den ödünç alınmış bir şeyle mi geldiğini bilmiyoruz. Ama mühendisler açıkça çoğu küçük hot hatchbacki geçebilecek gerçek bir roadster yapmakla görevlendirildiler.

Bunlar Abarth 124’ün İtalya’da bir yerde çekilen ilk casus fotoğrafları. Fotoğraflar o küçük roadstera iyi olan her şeyin monte edildiğini gösteriyor: tekerlekler, lastikler, frenler ve egzoz.O dört boru fazla bir şey gibi gözükmüyor olabilir ama hele birileri özel sipariş versin bir de o zaman görün o egzozlar Audi S3’de gözüktüğü kadar hoş gözükecek.

Bu gerçeğin dışında Abarth roadsterları akranlarının performanslarının üzerine en az 40 beygirlik güzel yüksek bir performans ekleyecek olmasının dışında şirket ayrıca 124’ün Dünya Ralli Şampiyonası’nın arkadan çekişli araçlar kategorisinde yarışabilecek bir versiyonunu üretmek için de oldukça istekli.

Abarth 124 Spider’ın ne zaman piyasaya sürüleceğini bilmiyoruz, ama muhtemelen 2016’nın sonlarına doğru piyasaya sunulacak. Ayrıca Abarth 500X crossover’ın hot bir versiyonunu MINI Countryman ile en üst seviyede rekabet etmesi için görücüye çıkaracak.

Motorun yanı sıra, yeni hot roadster’ın etrafını çevreleyen birçok bilinmezlik var. Örnek vermek gerekirse, Abarth 124’ün otomatik versiyonun olup olmayacağı veya ne kadar olacağı hala bilinmezliğini koruyor. Ama bu Fiat Fanları için elbette heyecan verici bir zaman.

Etiketler

ramazanyikici

İstanbul Gelişim Üniversitesi'nde Endüstri Mühendisliği 2.Sınıf öğrencisiyim.Büyük bir F1 hayranı olmakla birlikte, Otopark'ın otomobil sevgisini arttırdığı binlerden biriyim.Bir BMWhayranıyım, daha ötesi değil.

İlgili Makaleler

2 Yorum

    1. 1.6 motor ve altı her motor mübahtır ??? 1.4 ve 140 bg ile uçacak olan arabayı uzaya fırlatmayı düşünmüş olacaklar ki bu abarth sürümünü gerçekten ‘abartacaklar’

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı